iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
1. 11. 2010
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

61 hlasů
8637
zhlédnutí

Události, komentáře

(Žádné) změny na radnicích? — Matematické fiasko — Žena v čele Brazílie — Mýty o socialistických časech

60 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • (Žádné) změny na radnicích?

  0:36 do playlistu

  (Žádné) změny na radnicích?
  Ač ve volbách druhá, pražská ODS dost možná znovu míří na magistrát, a ještě si může vybírat s kým. A pokud se rozhodne pro spolupráci s ČSSD, může dokonce získat i post primátora a ze hry vyšachovat vítěznou TOP 09. Jasněji by mohlo být po dnešním jednání pražské organizace strany. Jaká koalice by byla pro ODS výhodnější? Nebyla by případná velká koalice s ČSSD výsměchem voličů? Hostem úvodu Událostí, komentářů bude volební lídr ODS Bohuslav Svoboda. Ke koalici ČSSD a ODS už směřují v Ostravě. Jak tam probíhala povolební vyjednávání? Zeptáme se lídra vítězné ČSSD a dosavadního primátora Petra Kajnara. A o tom, jestli zatím uzavřené koalice na radnicích odrážejí vůli voličů, nebo se ji daří obcházet dohodami „starých známých“, budeme mluvit s komentátorem Erikem Taberym z Respektu.

 • Matematické fiasko

  26:57 do playlistu

  Matematické fiasko
  Nepříliš slavně dopadli studenti u generálky státních maturit. Vůbec nejhorší výsledky byly u zkoušky z matematiky – nezvládla ji téměř polovina z nich. Jak moc alarmující jsou tato čísla? Pokulhává český systém výuky matematiky za vyspělým světem? A jak jsou nastavené osnovy – soustředí se dostatečně i na praktickou matematickou gramotnost? Rozebereme s Jaroslavem Zhoufem z Jednoty českých matematiků a fyziků.

 • Žena v čele Brazílie

  39:02 do playlistu

  Žena v čele Brazílie
  V posledních letech se pátá největší země světa změnila k nepoznání - míří mezi pětku nejsilnějších světových ekonomik a z chudoby se podařilo vymanit miliony lidí. Tyto úspěchy se připisují hlavně odcházející hlavě státu Lulovi da Silvovi. V čele země ho teď vystřídá vůbec první žena - jeho chráněnkyně Dilma Rousseffová. Má předpoklady stát se jeho úspěšnou nástupkyní? A vděčí současný rozkvět Brazílie opravdu politickým rozhodnutím odcházejícího prezidenta? Téma pro Luize Gustava Almase z Česko-brazilské obchodní komory.

 • Mýty o socialistických časech

  46:17 do playlistu

  Mýty o socialistických časech
  Na nedávnou totalitní minulost jsme se začali dívat s nepatřičnou shovívavostí. Tak by se dalo nazvat hlavní motto knihy Mýty o socialistických časech, která vychází v rámci projektu Příběhy bezpráví společnosti Člověk v tísni. Co přesně tuto smířlivou nostalgii živí? A přispívá k pokřivenému pohledu i způsob výuky moderní historie na školách? Zeptáme se Ilony Horáčkové – zástupkyně ředitelky školy ZŠ nám. Curieových v Praze.

Přehrát vše

Související