iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
20. 10. 2010
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

63 hlasů
9663
zhlédnutí

Události, komentáře

Kauza Vítkov - verdikt — Senátní duel — Občanský průkaz

60 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Kauza Vítkov - verdikt

  0:35 do playlistu

  Kauza Vítkov - verdikt
  Soud po roce a půl vynesl rozsudky nad žháři z Vítkova. Čtyři odsouzení by si měli za mřížemi odsedět celkem 86 let. Vaculík, Lukeš a Müller půjdou do vězení na 22 let, Cojocaru dostal trest o dva roky nižší. Jejich obhájci se proti výjimečným trestům na místě odvolali. Je to přiměřený trest, nebo jde o sociální popravu odsouzených, jak tvrdí jeden z obhájců? Bude mít takový rozsudek odstrašující efekt? Otázky pro Pavla Pěnkavu, obhájce Jaromíra Lukeše, zmocněnce obětí útoku Markuse Papeho, Miroslava Mareše, politologa z brněnské fakulty sociálních studií a pro Petra Soukupa, sociologa z FSV UK.

 • Senátní duel

  28:04 do playlistu

  Senátní duel
  Do druhého kola senátních voleb poslali voliči obvodu Český Krumlov někdejšího předsedu ČSSD a bývalého eurokomisaře Vladimíra Špidlu a stávajícího senátora za ODS Tomáše Jirsu. Oba se setkají v dnešním duelu.

 • Občanský průkaz

  45:32 do playlistu

  Občanský průkaz
  Do českých kin dnes premiérově vstupuje nový film Ondřeje Trojana – Občanský průkaz. Vypráví o osudech čtyř dospívajících mladíků v období normalizace. Film vznikl v koprodukci České televize na motivy stejnojmenné knihy Petra Šabacha. Do jaké míry je filmový scénář přepisem knihy? A čím se tento film liší od ostatních retro snímků? Téma pro režiséra filmu Ondřeje Trojana.

Přehrát vše

Související