iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
9. 9. 2010
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

85 hlasů
11942
zhlédnutí

Události, komentáře

Pokuty do policejní kasy? — Krvavý Kavkaz — Jak vykládat listopad 89? — Česká architektura ve světě

60 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Pokuty do policejní kasy?

  0:37 do playlistu

  Pokuty do policejní kasy?
  Peníze z blokových pokut řidičům přímo do rozpočtu dopravní policie – o této revoluční změně podle zjištění České televize uvažují odborníci z nově zřízené mezirezortní dopravní komise. Policie tvrdí, že by získané prostředky využila třeba na nákup nových radarů a na celkové zlepšení své práce. Zvýšila by taková změna bezpečnost na českých silnicích? Nebo by se policisté místo sledování opravdu nebezpečných přestupků přeorientovali na ty, na kterých nejvíc vydělají? Otázky pro šéfa dopravních policistů Leoše Tržila.

 • Krvavý Kavkaz

  21:48 do playlistu

  Krvavý Kavkaz
  Napětí v kavkazském regionu se opět krvavě projevilo – teroristický útok v ruském Vladikavkazu zabil nejméně 17 lidí, desítky dalších zranil. V jakém stavu je severní Kavkaz? Mluvit o tom budeme s expertem na kavkazský region Tomášem Šmídem z Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně.

 • Jak vykládat listopad 89?

  28:12 do playlistu

  Jak vykládat listopad 89?
  Videomateriál komunistické StB, který měl znevěrohodnit revoluční události roku 1989, se na veřejnost nakonec nedostal. Klip objevili historici z Ústavu pro studium totalitních režimů a chtějí na něm demonstrovat manipulační praktiky tehdejšího režimu. Pomáhat má i při výuce dějepisu. Co se děti o listopadových událostech ve škole dozvídají? Pomůžou podobné materiály k ucelenému výkladu dění roku 1989? Téma pro spoluautora výukového DVD o listopadu 89 Jaroslava Pinkase a historika Miroslava Vaňka.

 • Česká architektura ve světě

  40:38 do playlistu

  Česká architektura ve světě
  Nejen filmem žijí v těchto dnech italské Benátky. Souběžně se tam koná i 12. ročník mezinárodního bienále architektury. Česko na přehlídce reprezentuje Martin Rajniš, autor nové poštovny na vrcholu Sněžky. V Benátkách představuje svůj koncept dřevěné a k přírodě šetrné architektury. Daří se české architektuře na mezinárodní scéně zaujmout? Hosty závěru Událostí, komentářů budou komisařka české expozice Radomíra Sedláková a architekt Adam Gebrian.

Přehrát vše