iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
7. 9. 2010
23:00 na ČT24

1 2 3 4 5

30 hlasů
6764
zhlédnutí

Události, komentáře

Kučera bez taláru — Třetí parlamentní komora? — Nový ombudsman — Značka „Město kultury“

60 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Kučera bez taláru

  0:37 do playlistu

  Kučera bez taláru
  Jednoho z nejvyšších představitelů české justice, místopředsedu Nejvyššího soudu Pavla Kučeru, zbavil kárný senát pražského vrchního soudu funkce. Podle verdiktu ovlivňoval vyšetřování údajné korupční kauzy expremiéra za KDU-ČSL Jiřího Čunka. Kučera vinu odmítá a proti verdiktu se odvolal. Je verdikt ukázkou nestrannosti soudnictví, nebo projevem bojů o vliv v nejvyšších patrech české justice? Mluvit o tom budeme přímo s Pavlem Kučerou. Účinkování justice v Čunkově aféře rozebereme s reportérem ČT Daliborem Bártkem.

 • Třetí parlamentní komora?

  21:03 do playlistu

  Třetí parlamentní komora?
  Postavení Ústavního soudu by se mělo změnit, aby se nemohl chovat jako nekontrolovatelná třetí parlamentní komora. To je asi nejsilnější vzkaz z dnešního prezidentova projevu k poslancům. Ústavní soud podle Václava Klause místo toho, aby ústavu pouze vykládal, ústavní zákony nad rámec svých pravomocí mění a zasahuje tak do výsadního práva parlamentu. Překračuje Ústavní soud své kompetence? Měl by prezident do diskuse o jeho fungování vstupovat? Hostem úvodu Událostí, komentářů bude předsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslava Němcová /ODS/. Co dalšího prezident ve svém projevu řekl, rozebereme s naší politickou analytičkou Martinou Lustigovou.

 • Třetí parlamentní komora?- analýza
 • Nový ombudsman

  34:58 do playlistu

  Nový ombudsman
  Veřejným ochráncem práv bude bývalý ústavní soudce Pavel Varvařovský. Sněmovna ho zvolila ve druhém kole tajných voleb. Kam by měl úřad ombudsmana pod jeho vedením směřovat? A jaký má názor na současné fungování českého soudnictví? Zeptáme se přímo čerstvě zvoleného veřejného ochránce práv Pavla Varvařovského.

 • Značka „Město kultury“

  43:44 do playlistu

  Značka „Město kultury“
  Souboj Plzně a Ostravy o to, kdo bude za Česko Evropským hlavním městem kultury pro rok 2015, vrcholí. Už zítra mezinárodní komise vybere vítěze. Jak významné je nosit tento titul? Jde spíš o prestiž, nebo o finanční prostředky? Zkušenosti Prahy, která byla Evropským městem kultury v roce 2000, připomene tehdejší primátor Jan Kasl. A jak tato značka pomohla rozvoji kulturních projektů v Košicích, které budou za tři roky reprezentovat Slovensko, se zeptáme našeho slovenského zpravodaje Ladislava Kerekeše.

Přehrát vše

Související