iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
24. 8. 2010
23:00 na ČT24

1 2 3 4 5

18 hlasů
3315
zhlédnutí

Události, komentáře

Bártova zpátečka — Přestřelka v ČSSD — Skrytý boj o voliče? — Zpackaná záchrana — Animace á la Pixar

60 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Bártova zpátečka

  0:40 do playlistu

  Bártova zpátečka
  Když ministr Vít Bárta /VV/ obhajoval výběr dopravních staveb, které se mají zastavit, vystupoval přesvědčivě. Dnes přiznal, že dvě z nich na seznamu nemají co dělat. A na jejich dostavbu se budou muset peníze najít. Za pochybení se omluvil a hned našel také viníka. Kvůli „tragickým chybám“ skončil v čele Ředitelství silnic a dálnic Alfréd Brunclík. Byly údajné chyby na seznamu jediným důvodem k odvolání? Mělo by ministerstvo přezkoumat i další stavby ze seznamu? Téma rozebereme s hejtmanem Moravskoslezského kraje Jaroslavem Palasem /ČSSD/, Václavem Cempírkem /TOP 09/ a Petrem Skokanem /VV/.

 • Přestřelka v ČSSD

  22:35 do playlistu

  Přestřelka v ČSSD
  V nejsilnější opoziční straně to vře. Nemine den, aby si známé tváře ČSSD nevyměnily několik peprných slov a urážlivých přezdívek. Co se ve straně děje? Kolíkují si jednotlivé skupiny uvnitř strany prostor před volbou nového předsedy? Neodradí tím před komunálními a senátními volbami své voliče? Debatovat ve studiu budou komentátoři Josef Kopecký z MF Dnes a Alexandr Mitrofanov z Práva.

 • Skrytý boj o voliče?

  29:35 do playlistu

  Skrytý boj o voliče?
  Vláda má důvěru sotva dva týdny a už se rýsují první vnitrokoaliční rozpory. Stojí za nimi ideologické spory o to, jak vybrat peníze na povodně? Nebo se pod povrchem odehrává spíš boj o hlasy pravicových voličů? Situaci uvnitř koalice analyzuje ve své reportáži Martina Lustigová.

 • Zpackaná záchrana

  32:55 do playlistu

  Zpackaná záchrana
  Filipínská policie se kaje. Přiznala, že akci, při které měla z uneseného autobusu osvobodit 25 zajatých turistů, nezvládla. Osm rukojmích zemřelo, jeden bojuje o život. Jak kvalitně je filipínská policie vycvičená? A je pro zahraniční turisty bezpečné do Filipín cestovat? Otázky pro kolegu ze zahraniční redakce Pavla Vondru, který zemi několikrát navštívil.

 • Animace á la Pixar

  42:45 do playlistu

  Animace á la Pixar
  Česká animátorská škola bývala pojmem. Kina teď ale válcují počítačově animované 3D filmy. Za mnohými z nich stojí studio Pixar, které teď pořádá workshop v Litomyšli. Jaké trendy nyní animaci vévodí? A dokáží čeští animátoři držet krok se světem? Odpoví Rich Quade, animátor studia Pixar.

Přehrát vše

Související