iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
5. 8. 2010
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

12 hlasů
3393
zhlédnutí

Události, komentáře

Co čeká pracovní zákoník? — Diamanty jako důkaz? — Konec spartakiádního stadionu? — Dny varhan

60 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Co čeká pracovní zákoník?

  1:10 do playlistu

  Co čeká pracovní zákoník?
  Ministr práce Jaromír Drábek chce změny v zákoníku práce. Jen namátkou – nezaměstnaní by si už neměli mít právo přivydělávat, pokud berou podporu. Pracovní smlouvu na dobu určitou by mělo být možné řetězit až po dobu 5 let. Ne vše se ale líbí odborářům. Záměry nového ministra i výtky odborářů probereme na úvod pořadu. Do studia přijde ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek /TOP 09/ a předseda ČMKOS Jaroslav Zavadil.

 • Diamanty jako důkaz?

  22:46 do playlistu

  Diamanty jako důkaz?
  Pomalu zapomenutý proces s bývalým liberijským prezidentem se dočkal celosvětové pozornosti. Jako svědkyně byla předvolána topmodelka Noami Campbellová. Svojí výpovědí měla dosvědčit, že Charles Taylor, obžalovaný z válečných zločinů a zločinů proti lidskosti, vlastnil tzv. krvavé diamanty. Přineslo svědectví modelky důkazy proti Taylorovi? Zajímá probíhající proces ještě svět? Téma pro afrikanistku Kateřinu Werkman.

 • Konec spartakiádního stadionu?

  28:55 do playlistu

  Konec spartakiádního stadionu?
  Stadion Strahov. Svého času býval největším sportovním stadionem na světě. Lidé si ho spojují hlavně s konáním spartakiád. Teď ale možná padne za oběť finančním dluhům sportovního svazu. ČSTV uvažuje, že stadion zbourá a uvolněné lukrativní pozemky prodá. Jenže stadion je kulturní památkou. Zbaví ho ministerstvo kultury ochrany? A může jednorázová injekce zalepit díru v prázdné sportovní pokladně? Neměl by Svaz hledat systematičtější řešení tíživé situace? Zeptáme se historika architektury Zdeňka Lukeše a Jiřího Kejvala, místopředsedy Českého olympijského výboru.

 • Dny varhan

  44:20 do playlistu

  Dny varhan
  V Praze se na čas rozezvučí varhany. V hlavním městě totiž začíná 15. ročník mezinárodního varhanního festivalu. Podrobněji o nástroji i festivalu s varhaníkem Janem Horou.

Přehrát vše

Související