iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
23. 7. 2010
23:00 na ČT24

1 2 3 4 5

7 hlasů
3378
zhlédnutí

Události, komentáře

Rodičovská jinak — (Ne)úspěšné banky — Skolkovo — Letní filmová škola

60 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Rodičovská jinak

  0:38 do playlistu

  Rodičovská jinak
  Usnadnit čerstvým matkám rozhodování, jestli zůstanou doma dva, tři nebo čtyři roky, to teď chce Nečasova vláda. Nově by měly mít možnost podle potřeby přecházet během rodičovské dovolené z jednoho systému na druhý. Změní se i výše příšpěvku? A proč se odkládá otcovská dovolená? Odpoví ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek (TOP 09) a zakladatelka mateřských center Rut Kolínská.

 • (Ne)úspěšné banky

  21:02 do playlistu

  (Ne)úspěšné banky
  Sedm bank z 91 neprošlo zátěžovými zkouškami Evropské unie. Nesplnily hlavně požadavek na výši základního kapitálu v případě další krize. Neúspěšné instituce jsou hlavně v Německu, Španělsku a Řecku. Proč se testu nezúčastnily české banky, i když některé mají zahraniční vlastníky? Podle jakých kritérií se podobné zkoušky řídí? Téma pro analytika České spořitelny Petra Zahradníka.

 • Skolkovo

  30:15 do playlistu

  Skolkovo
  Ruskou ekonomiku je podle tamní vlády nutné zmodernizovat. I proto roste kousek za Moskvou, ve vesnici Skolkovo centrum moderní vědy a výzkumu. Bude ruská obdoba amerického Silicon Valley opravdu konkurencí? Podaří se Rusku do země přilákat odborníky z celého světa? Otázky pro Jana Šíra z Institutu mezinárodních studií FSV UK.

 • Letní filmová škola

  39:27 do playlistu

  Letní filmová škola
  V Uherském Hradišti vypukla každoroční Letní filmová škola. Největší nesoutěžní festival v Česku se letos zaměří hlavně na Island nebo film noir, jehož minikolekce putuje po českých kinech v rámci Projektu 100. Čím si „černé filmy“ tak získaly divákovo oko? Rozebereme se supervizorem sekce Film noir Věroslavem Hábou. A jaká je vlastně islandská kinematografie? Odpoví islandský režisér Börkur Gunnarsson.

Přehrát vše