iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
1. 7. 2010
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

45 hlasů
3407
zhlédnutí

Události, komentáře

Vláda bez žen — (NE) KOUŘENÍ — První panelák — Bohemisti v Praze

60 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Vláda bez žen

  0:38 do playlistu

  Vláda bez žen
  V nové vládě nebude ani jedna ministryně. Podle Johna to nominantky Věcí veřejných vzdaly po náročných jednáních sami. Petr Nečas chtěl ve vládě ženy dvě, ale kvůli škatulatům s ministerstvy to nevyšlo. Z ČSSD zaznívá: Je to smutná vizitka vlády, to se snad ještě nestalo. Jak se projeví, že ve vládě není žena? A proč vlastně řešit, kolik je ve vládě že a mužů? Není to jedno? A vadí to samotným ženám? Téma pro zastupující ředitelku Gender Studies Alexandru Jachanovou Doleželovou a pro Petra Soukupa, sociologa z FSV UK.

 • (NE) KOUŘENÍ

  17:27 do playlistu

  (NE) KOUŘENÍ
  Restaurace se do dneška musely rozhodnout, jestli budou kuřácké nebo ne. Říká to novela zákona, podle které musí být provozovny jasně označené. Žlutá samolepka na dveřích jasně říká – kuřákům vstup povolen. Je to krok zpátky? Nová vláda chce zákon znovu změnit tak, aby se kouření v restauracích zakázalo úplně a plošně. Je schopná to prosadit? A nepovede definitivní zákaz to k tomu, že hospodští přijdou o zákazníky? Otázky pro lékařku Evu Králíkovou z Centra léčby závislosti na tabáku a pro Václava Stárka, generálního sekretáře Asociace hotelů a restauračních zařízení ČR.

 • První panelák

  30:31 do playlistu

  První panelák
  Prvnímu panelovému domu v Praze Ďáblicích je přesně 55 let. Rozhodně to není žádná „králikárna“, jak se panelákům v Česku běžně říká. Naopak. Pro jeho stavbu byly použity unikátní patenty. Čím se tento dům liší od pozdějších paneláků? A proč se v jejich výstavbě nepokračovalo? Téma pro Hanu Gattermayerovou ze stavební fakulty ČVUT a pro Jiřího Musila, sociologa bydlení.

 • Bohemisti v Praze

  43:00 do playlistu

  Bohemisti v Praze
  Do Prahy se sjelo na 160 bohemistů z celého světa. Co svět na české literatuře oceňuje a co, respektive kdo, se nejvíc čte? A jak je na tom česká literatura v porovnání se světem? Ve studiu přivítáme maďarského bohemistu Ištvána Vöröse a Sergia Corduase z Itálie.

Přehrát vše

Související