iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
23. 4. 2014
17:45 na ČT2

1 2 3 4 5

2 hlasy
1694
zhlédnutí

Televizní klub neslyšících

Hudba a neslyšící

26 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Skupina Cava - Andrea a Veronika

  1:25 do playlistu

  Skupina Cava - Andrea a Veronika
  Seznámíme se s hudební skupinou Cava, s níž už několik let spolupracují dvě sluchově postižené ženy: Andrea Kalců a Veronika Chladová. Zeptáme se jich, jak je hudba obohacuje, proč se věnují tlumočení písniček. Paní Žabková, která vede skupinu Cava, nám prozradí, co jí přináší setkání s neslyšícími.

 • Pantomima S.I.

  9:38 do playlistu

  Pantomima S.I.
  Dalším hostem bude známý skladatel a hudebník Radim Hladík, který vytvořil hudbu k několika inscenacím Pantomimy S.I. Je zajímavé rozkrýt, jaká specifika musí skladatel hudby pro neslyšící zohlednit. S vedoucím P:S.I. Jindřichem Zemánkem si budeme povídat o tom, proč zařadil hudbu ke scénkám neslyšících, jak došlo ke spolupráci s Radimem Hladíkem a zeptáme se i členů Pantomimy S.I., jak hudbu při vystoupení vnímají.

 • Skupina Tiché rytmy

  18:41 do playlistu

  Skupina Tiché rytmy
  Poslední zastávka bude v Ostravě, kde v rámci projektu Muzikohraní vystupuje i skupina neslyšících bubeníků Tiché rytmy. I zde se budeme zajímat o to, jak vznikl tento nápad, co sluchově postiženým bubeníkům hudba dává, a jak ji přijímají slyšící i neslyšící diváci. Rádi bychom, aby tento pořad otevřel další okénko do světa ticha a ukázal, že i při tomto postižení mohou najít slyšící i neslyšící společnou řeč.

Přehrát vše

Související