iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
15. 11. 2011
15:55 na ČT2

1 2 3 4 5

3 hlasy
2290
zhlédnutí

Klíč

Občanské sdružení Okna — Marie Málková — Kurz jízdy na čtyřkolkách

25 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Občanské sdružení Okna

  0:50 do playlistu

  Občanské sdružení Okna
  Převážnou část dnešního Klíče strávíme v Jindřichově Hradci. Nejprve zavítáme do zdejšího občanského sdružení Okna, které před lety vzniklo na popud skupiny rodičů s různě handicapovanými dětmi. Dalo by se říci, že Okna doprovázejí určitou generaci handicapovaných od narození, přes jejich školní věk, až po dospělost. A snaží se jim pomáhat s problémy, které je v tom kterém věku trápí. Nejprve ve sdružení hledali cesty jak je integrovat do škol, později pro ně vytvořili chráněná pracovní místa a nyní pro některé z nich vybudovali i chráněné bydlení.

 • Marie Málková

  10:11 do playlistu

  Marie Málková
  Paní Marie Málková má od narození těžce handicapovanou dceru Kláru a patří k zakládajícím členům Oken. Nyní v tomto občanském sdružení pracuje jako účetní. A právě tuto rodinu, vám představíme v dnešním portrétu.

 • Kurz jízdy na čtyřkolkách

  18:32 do playlistu

  Kurz jízdy na čtyřkolkách
  Mnoho vozíčkářů, ani přes svůj handicap neztratilo chuť prožít něco neobyčejného, dá se říci adrenalinového. I pro ně je pořádán kurz jízdy na čtyřkolkách. Tyto stroje jim dovolují dostat se i na místa, kam by se kvůli svému postižení opravdu dostali jen stěží a pocit svobody a naprosté volnosti je pro ně velkým zážitkem.

Přehrát vše

Související