iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
4. 5. 2014
11:20 na ČT2

1 2 3 4 5

2 hlasy
1394
zhlédnutí

Chcete mě?

Josefovské louky — Africká antilopa bongo — Kosí rodinka v hobby marketu — Miniseriál z českých zoo: Pomáháme jim přežít — Nabídka koček z Rumburku

26 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Josefovské louky

  0:46 do playlistu

  Josefovské louky
  Projekt Josefovské louky, který vznikl pod záštitou České společnosti ornitologické, se těší velké pozornosti ze strany veřejnosti. Před několika lety jsme navštívili rozlehlou lokalitu u Jaroměře, kde se Josefovské louky nacházejí. Nádherný kus země s prastarým zavlažovacím systémem nás už tehdy okouzlil. Po čase se na Josefovské louky vracíme, abychom se přesvědčili o tom, co se za tu dobu v ochraně ptactva a přírody podařilo. Nenechte si ujít reportáž, která vám nabídne nejen výborný tip na výlet, ale i možnost aktivně se zapojit do ochrany fauny i flóry.

 • Miniseriál z českých zoo: Pomáháme jim přežít

  9:10 do playlistu

  Miniseriál z českých zoo: Pomáháme jim přežít
  V dalším díle našeho miniseriálu zjistíme něco o ochraně gorily nížinné.

 • Listárna
 • Africká antilopa bongo

  15:30 do playlistu

  Africká antilopa bongo
  Bongo je největší a nejtěžší lesní antilopou. Antilopy jsou velmi krásná zvířata s ladným pohybem a nádherným hlubokým pohledem tmavých očí. Kaštanová barva srsti s bílými svislými pruhy a tmavou maskou dělají z bonga právem nejpestřeji zbarvenou a nejkrásnější africkou antilopu vůbec. Antilopa bongo se pyšní spirálovitě zatočenými rohy, které mají jak samci, tak samice. Dospělý samec může vážit až 400 kg a jeho rohy mohou měřit až 1 metr. Tělo těchto antilop je přizpůsobeno pohybu v těžce dostupném terénu afrických pralesů.

 • Nabídka koček z Rumburku

  19:15 do playlistu

  Nabídka koček z Rumburku
  Občanské sdružení „Konečně šťastný domov“ Na Vyhlídce 265/12, Rumburk 2 telefon: 478 470 133, 604 919 413 číslo účtu: 228902449/0300 www.stastnydomov.wz.cz

 • Kosí rodinka v hobby marketu

  22:48 do playlistu

  Kosí rodinka v hobby marketu
  Atypické místo k hnízdění přímo uprostřed stojanu s okrasnými květinami si vybrala kosí rodina v Plzni – Borech. V oddělení zahrady, ve venkovní části obchodního centra, uprostřed plastových kontejnerů s keříky si během několika posledních dnů postavil kosí pár své hnízdo. Pro ptáky je to relativně bezpečné místo, zejména před predátory jako jsou kočky a straky. Pohyb zákazníků jim zas až tak nevadí a na permanentní přítomnost lidí jsou zvyklí.

 • Soutěž

Přehrát vše

Související