iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
20. 10. 2013
11:40 na ČT2

1 2 3 4 5

1 hlas
2006
zhlédnutí

Chcete mě?

Ekocentrum Čapí hnízdo — Miniseriál: Naši plazi a obojživelníci — Jak zimují slunéčka? — Nabídka psů z Liberce

25 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Ekocentrum Čapí hnízdo

  0:41 do playlistu

  Ekocentrum Čapí hnízdo
  Čapí hnízdo nabízí prostory pro pořádání společenských akcí a odpočinek v krásné přírodě i ideální místo pro trávení volného času. Nachází se mezi Benešovem a Olbramovicemi. Ve 20. století bývalý statek chátral a nebyl využíván až do rekonstrukce v roce 2010. Dominantu areálu tvoří jízdárna, svým vzhledem evokující čapí hnízdo. Stavba jízdárny získala řadu cen, například nominaci na titul Stavba roku 2010, dostala se i do top ten Světového festivalu architektury v Barceloně v roce 2011. Čápi zde sídlí od roku 1926 a každý rok se sem z Afriky vracejí.

 • Miniseriál: Naši plazi a obojživelníci - ještěrka obecná

  6:40 do playlistu

  Miniseriál: Naši plazi a obojživelníci - ještěrka obecná
  V tomto dílu miniseriálu, ve kterém se zabýváme plazy a obojživelníky České republiky, se dozvíme něco o ještěrce obecné.

 • Listárna
 • Jak zimují slunéčka?

  12:53 do playlistu

  Jak zimují slunéčka?
  Víte, že slunéčko, ať velké, sedmitečné nebo čtrnáctitečné, je vaším velkým pomocníkem, chcete-li si udržet zdravou zahradu? Jenže u vás musí přečkat zimu, protože se rozmnožuje až druhým rokem. Larvy slunéček dokážou spořádat až 400 mšic během svého vývinu. Většinou si slunéčka k přezimování najdou škvíry v kamenech, ve dřevě, pod kůrou nebo starou trávou a s takovými úkryty jim můžete vyjít vstříc. Nebo jim rovnou vyrobte přezimovací domečky, které umístíte na klidná místa na zahradě. Podle čeho poznáte, které druhy slunéček u nás žijí? Vyskytuje se tu i invazivní druh slunéčka, které sice mšice zdárně decimuje, ale musíme si na něj dát pozor, neboť může vytlačit původní druhy. Zajímavé informace nám o nich poví doc. RNDr. Oldřich Nedvěd, CSc. z Přírodovědecké fakulty Jihočeské univerzity.

 • Nabídka psů z Liberce

  20:09 do playlistu

  Nabídka psů z Liberce
  Centrum pro zvířata v nouzi při ZOO Liberec – ARCHA Ostašovská 570, Liberec 11 telefon: 485 106 412; mobil: 602 774 104 číslo účtu: 2132461/0100, variabilní symbol: 2100 www.zooliberec.cz/archa

 • Soutěž

Přehrát vše

Související