iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
23. 6. 2013
11:40 na ČT2

1 2 3 4 5

3 hlasy
1302
zhlédnutí

Chcete mě?

Čmeláci a jejich ochrana — Miniseriál: Rozeznáte je? Sup – kondor — Vodní želvy — Nabídka psů z Lysé nad Labem

26 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Čmeláci a jejich ochrana

  0:36 do playlistu

  Čmeláci a jejich ochrana
  Čmeláci jsou výborní opylovači. Dostanou se i do rostlin s dlouhými úzkými kalichy, což například včely nedokážou. Čmeláci se navíc, na rozdíl od včel, nebojí chladu ani deště, takže i v těchto dnech pilně pracují. Když se řekne čmelák, někoho možná ani nenapadne, že jich je více druhů. Dokonce i pačmeláci patří do této rodiny. U nás najdeme druhy čmeláků, které žijí v jednoletých společenstvích. Hnízda si budují buď na povrchu (v suchém listí, suché trávě nebo v mechu) ale také pod zemí, nebo tam, kde se drží teplo, například v senících nebo v úžlabinách stromů. Velmi oblíbeným čmeláčím obydlím bývají opuštěné myší díry a nory dalších drobných savců. Někdy je můžeme najít také v prázdných ptačích budkách či v opuštěném veverčím hnízdě.

 • Miniseriál: Rozeznáte je?

  9:33 do playlistu

  Miniseriál: Rozeznáte je?
  V našem miniseriálu z Plzeňské ZOO se dozvíme, jak rozeznat supa od kondora.

 • Listárna
 • Veterinární poradna
 • Vodní želvy

  15:19 do playlistu

  Vodní želvy
  Vodních želv je mnoho druhů. Některé z nich se staly velmi oblíbenými domácími mazlíčky i u nás. Chovatelství exotických želv však s sebou nese i určitá negativa. Nezodpovědní chovatelé je totiž vypouštějí do volné přírody u nás. Důvod je prostý: želva už je nebaví, nebo zjistili, že je s ní „příliš“ práce apod. – zkrátka se jí chtějí zbavit. A proč se namáhat a želvě hledat nového majitele, u kterého by jí bylo lépe, když to jde mnohem jednodušeji – vypustit ji do některé z našich řek nebo rybníků? Že tím exotické želvě neudělají příliš dobrou službu je jasné, ale takoví lidé vlastně svým neuváženým činem naruší celu přírodní rovnováhu přinejmenším v konkrétních oblastech.

 • Nabídka psů z Lysé nad Labem

  20:27 do playlistu

  Nabídka psů z Lysé nad Labem
  Psí útulek Lysá nad Labem Hrabanov 535 telefon: 325 551 221, 723 342 174 číslo účtu: 502039319/0800 www.pejscilysa.wz.cz

 • Soutěž

Přehrát vše

Související