iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
17. 3. 2012
10:25 na ČT2

1 2 3 4 5

6 hlasů
2241
zhlédnutí

Divadlo žije!

Kalibův zločin — Svět ohrožení — Eva Jiřikovská — Škola základ života — Jules a Jim — Mimořádné události

25 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Kalibův zločin

  0:38 do playlistu

  Kalibův zločin
  J. A. Pitínský se vrátil na scénu Slováckého divadla se svou oblíbenou vesnickou dramatikou. Román K. V. Raise "Kalibův zločin" lze srovnat s velikostí Maryši bratří Mrštíků nebo jiných slavných her. Silný příběh muže, jehož nerovný - a ze strany o mnoho let mladší nevěsty i vypočítavý - sňatek a následné intriky tchýně postupně dovedou až k tragickému rozuzlení. V hlavních rolích září Tomáš Šulaj, Irena Vacková a Jitka Josková.

 • Hraje se: Svět v ohrožení

  6:45 do playlistu

  Hraje se: Svět v ohrožení
  Jiří Havelka a soubor HaDivadla se zamysleli nad ekologickým problémem vymíráním včel. Vzniklo autorské představení "Svět v ohrožení", kde se na půdorysu známém z předchozí spolupráce (Indián v ohrožení) zpracovává divadelními prostředky fenomén přírodních věd.

 • Tvář českého divadla: Eva Jiřikovská

  11:03 do playlistu

  Tvář českého divadla: Eva Jiřikovská
  Kostýmní výtvarnice a scénografka Eva Jiřikovská obohatila svým rukopisem mnoho inscenací své domovské scény - Slováckého divadla. Spolupracuje však i s jinými divadly, zejména s režiséry J. Macečkem a J. A. Pitínským. Proto jsme ji zařadili do rubriky Tváře českého divadla.

 • Hraje se: Škola základ života

  15:29 do playlistu

  Hraje se: Škola základ života
  Do Zlína jsme se vypravili za představením "Škola, základ života", kterým se uvedla nová umělecká šéfka divadla Hana Mikolášková. Komedie z prostředí kantorů a študáků známá z knihy J. Žáka a filmu M. Friče je převedena do sportovní metafory a opatřena původními písničkami.

 • Hraje se: Jules a Jim
 • Hraje se: Mimořádné události
 • Soutěž

Přehrát vše

Související