iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
6. 1. 2015
21:40 na ČT art

1 2 3 4 5

0 hlasů
1473
zhlédnutí

Divadlo žije!

Adaptace Kochova románu Večeře — Noc divadel — Karol Suszka

25 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Adaptace Kochova románu Večeře

  0:42 do playlistu

  Adaptace Kochova románu Večeře
  Když nizozemský spisovatel Herman Koch vydal svůj román Večeře, záhy dílo získalo světovou popularitu. V roce 2012 měla premiéru podle tohoto románu napsaná hra, o rok později byl natočen i stejnojmenný film. Autorem divadelní dramatizace je Kochův holandský kolega Kees Prins. Národní divadlo moravskoslezské je prvním souborem v České republice, kterému se podařilo získat práva k uvedení dramatizace tohoto cenami ověnčeného bestselleru, řešícího závažná společenská témata.

 • Noc divadel

  12:07 do playlistu

  Noc divadel
  Noc divadel byla inspirována podobnými akcemi jako je Noc muzeí, Noc kostelů apod. V ČR proběhla na sklonku roku podruhé a v Ostravě měla netradiční podobu putování od divadla k divadlu, podobu noční divadelní pouti.

 • Karol Suszka

  16:51 do playlistu

  Karol Suszka
  Před více než padesáti lety poprvé vstoupil do Těšínského divadla v Českém Těšíně a s minimálními přestávkami mu zůstal po celou tu dobu věrný. Začínal jako externista v jevištním davu, ze kterého se nakonec propracoval až na místo dlouholetého ředitele. Rodák z Těšínska, který tvrdí, že člověk by měl žít tam, kde se narodil. Herec, režisér, umělecký šéf a divadelní ředitel Karol Suzska.

Přehrát vše

Související