iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
2. 10. 2010
23:05 na ČT2

1 2 3 4 5

52 hlasů
2217
zhlédnutí

Divadlo žije!

Škola základ života — Muchova epopej — Hlava XXII

26 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Hellerova Hlava XXII

  1:02 do playlistu

  Hellerova Hlava XXII
  Do Jihlavy se vypravíme za novou inscenací Hlavy XXII v režii Pavla Palouše a do Zlína nás přilákala premiéra Čapkovy Hry Makropulos.

 • Trhák: Muchova epopej

  5:43 do playlistu

  Trhák: Muchova epopej
  Vizuálně hudební divadelní zážitek slibuje světová premiéra původního projektu Šimona Cabana Muchova epopej. Spolu s hudebním skladatelem Alešem Březinou našel Šimon Caban inspiraci v životě a díle celosvětově uznávaného secesního výtvarníka Alfonse Muchy. Inscenace zobrazuje dobu konce 19. století, v němž se český umělec snažil prosadit jak v pařížské umělecké společnosti, tak v Americe, aby nakonec stejně zjistil, že je pevně zakořeněn ve své vlasti.

 • Osobnost

  10:40 do playlistu

  Osobnost
  Letos na jaře se Ludvík Kundera dožil 90 let a v srpnu zemřel. Připomeneme si jednu složku z jeho bohatého díla - dramatickou tvorbu pro divadlo. S jeho souputníkem v divadle Husa na provázku, pro které napsal svou nejznámější hru Labyrint světa a lusthauz srdce - Milošem Štědroněm - si připomeneme renesančně vzdělanou osobnost.

 • Hraje se: Škola základ života

  15:49 do playlistu

  Hraje se: Škola základ života
  Městské divadlo Brno připravilo pro začátek sezony hned dvě premiéry: Hostující Hana Burešová adaptovala původní divadelní hru Jaroslava Žáka Škola základ života (která byla předlohou i legendárního stejnojmenného filmu M. Friče). Do věčného boje študáků a kantorů jsou navíc dějově zakomponovány populární písničky třicátých let, které v inscenaci živě hraje a zpívá studentská kapela.

 • Věc Makropulos

Přehrát vše

Související