iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
11. 5. 2016
00:05 na ČT art

1 2 3 4 5

0 hlasů
1298
zhlédnutí

Divadlo žije!

Rozhovor s Markem Němcem — Pěna dní — DekkaDancers

26 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Pěna dní

  0:27 do playlistu

  Pěna dní
  V Klicperově divadle v Hradci Králové dokončil režijní tandem SKUTR – Martin Kukučka a Lukáš Trpišovský, svou volnou divadelní trilogii o lásce. Aktuální scénické podobě románu Borise Viana Pěna dní, předcházely v minulých letech inscenace Puškinova Evžena Oněgina a pohádky-mýtu Labutí jezero, známé z Čajkovského baletu. Do rolí milenců – nesmělého romantika Colina a vášnivého sběratele filozofických pojednání Chicka – režiséři obsadili Miroslava Zavičára a Jana Sklenáře. Jejich partnerky hrají Marie Poulová a Marta Zaoralová.

 • DekkaDancers

  10:00 do playlistu

  DekkaDancers
  Choreografickou revue Žena za kultem se představilo v nové podobě uskupení DekkaDancers. DekkaDancers vznikli v roce 2009 a několik sezon pocházel jejich repertoár především z dílny Tomáše Rychetského a Viktora Konvalinky, kteří byli spolu s fotografem Pavlem Hejným i jeho zakladateli. Nyní jsou jejich následovníky Ondřej Vinklát, Štěpán Pechar a Marek Svobodník spolu s dalšími dvanácti kolegy ze souboru Baletu Národního divadla.

 • Rozhovor s Markem Němcem

  15:47 do playlistu

  Rozhovor s Markem Němcem
  Marek Němec vystudoval střední průmyslovou školu stavební a poté herectví na DAMU. Od roku 2001 hraje v divadelním Spolku Kašpar, souběžně působil pět sezon v Činoherním studiu v Ústí nad Labem. Pravidelně hostuje v Divadle v Dlouhé. A také vyučuje herectví na katedře činoherního divadla na DAMU. Kromě herectví ale Marka Němce v poslední době výrazně zajímá i divadelní režie; už v Činoherním studiu režíroval Utrpení mladého Werthera, za inscenaci Terminus v Divadle v Celetné byl jako Talent roku nominován na Cenu Alfréda Radoka. Jeho zatím poslední režijní výzvou byl Ball Bertolda Brechta, kterého nastudoval ve Švandově divadle s Davidem Punčochářem v hlavní roli.

Přehrát vše

Související