iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
20. 10. 2012
10:40 na ČT2

1 2 3 4 5

2 hlasy
1564
zhlédnutí

Divadlo žije!

Aida — Športniki — Čumba

25 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Reflexe: Aida

  0:28 do playlistu

  Reflexe: Aida
  Muzikál Eltona Johna a Tima Rice inspirovaný operou Guiseppe Verdiho Aida měl premiéru na Brodwayi na jaře 2000. Dočkal se téměř 1900 repríz a hrál se nepřetržitě čtyři a půl roku. Jeho českou premiéru nyní v Hudebním divadle Karlín nastudoval americký režisér Gabriel Barre, který zde již režíroval úspěšný muzikál Carmen.

 • Profil: Športniki

  9:00 do playlistu

  Profil: Športniki
  Loutkářský soubor Športniki založili na začátku roku 2011 absolventi katedry alternativního a loutkového divadla DAMU. A už na podzim téhož roku získala jejich první inscenace "Back to Bullerbyn" prestižní a jedinou českou loutkářskou cenu Erik na nejinspirativnější počin roku.

 • Fenomén: Čumba

  18:17 do playlistu

  Fenomén: Čumba
  Ladislav Čumba (* 1976) vystudoval JAMU, krátce pracoval jako dramaturg v Klicperově divadle v Hradci Králové a rovněž krátce v dokumentaci Divadelního ústavu. Od roku 2007 je dramaturgem občanského sdružení Skutečnost, které organizuje kulturní akce na pomezí divadla, happeningu a také vysílání Rádia Skutečnost FM (dosah 200 m). Ladislav Čumba se aktivně účastní českého monarchistického hnutí, píše divadelní hry a operní libreta (Wittgensteinové na Kladně, Pečetní prsteny Josefa P., Dějiny konspirace, Obilní trh skladatele Ondřeje Šárka.

Přehrát vše

Související