iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
10. 3. 2012
10:25 na ČT2

1 2 3 4 5

7 hlasů
1573
zhlédnutí

Divadlo žije!

Premiéry hry Enron — Rozhovor s Pavlou Tomicovou — Gogolovi Hráči — Vernisáž a Pět tet — Caligula — Bídníci — Jeppe z vršku

26 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Reflexe: Enron

  0:28 do playlistu

  Reflexe: Enron
  Enron - do roku 2001 vzor silné, úspěšné a inovativní společnosti, dnes symbol podvodného podnikání, krachu a ekonomické krize. Představitelka britského tzv. nového dramatu Lucy Prebble napsala o kauze Enron v roce 2009 stejnojmennou hru, kterou nyní uvedlo v režii Michala Dočekala v české premiéře Národní divadlo. Hlavní roli Jeffreye Skillinga, výkonného ředitele Enronu, který si aktuálně odpykává 24letý trest odnětí svobody za falšování účetnictví a machinace s majetkem firmy, hraje David Matásek.

 • Hraje se: Jeppe z vršku

  7:44 do playlistu

  Hraje se: Jeppe z vršku
  Severskou komedii z 18. století Jeppe z vršku, ve které v 60. letech minulého století exceloval Rudolf Hrušínský, nyní ve svém Divadle Na Jezerce, režíroval jeho syn Jan Hrušínský - s Radkem Holubem v roli lidového filozofa a opilce Jeppeho.

 • Hraje se: Vernisáž/Pět tet

  9:08 do playlistu

  Hraje se: Vernisáž/Pět tet
  Aktovku Vernisáž a její volné pokračování Pět tet, které Václav Havel napsal o 35 let později, uvádí Městské divadlo v Mladé Boleslavi v režii Ivo Krobota.

 • Hraje se: Hráči

  10:36 do playlistu

  Hraje se: Hráči
  Gogolovy Hráče jako obraz světa, ve kterém podvodníci podvádějí podvodníky, nastudoval se souborem Divadla v Dlouhé režisér Jan Borna.

 • Profilový rozhovor: Pavla Tomicová

  12:14 do playlistu

  Profilový rozhovor: Pavla Tomicová
  Rozhovor s Pavlou Tomicovou, jednou z nejvýraznějších českých hereček, která i přes pražské nabídky a popularitu zůstává věrná Klicperovu divadlu v Hradci Králové a heslu Josefa Krofty, v jehož divadle Drak začínala, že "svět se musí dobývat z provincie".

 • Hraje se: Caligula

  19:53 do playlistu

  Hraje se: Caligula
  Caligulu, hru z roku 1938, ve které se tehdy 25letý Albert Camus zaobírá mechanismy fungování krutovlády a dochází k poznatku, že člověk, minimálně ten, který je u moci, je stejně krutý jako Bůh, inscenoval v Městském divadle v Mostě Alexander Galperin.

 • Hraje se: Zloději

  20:49 do playlistu

  Hraje se: Zloději
  Českou premiéru hry německé dramatičky Dey Loher, kterou na podzim představil Pražský divadelní festival německého jazyka, uvádí Západočeské divadlo v Chebu.

 • Hraje se: Les Misérables

  22:59 do playlistu

  Hraje se: Les Misérables
  Do Prahy se vrátili Bídníci - muzikál, který v devadesátých letech odstartoval boom tohoto žánru v Česku, se dočkal své druhé obnovené premiéry.

Přehrát vše

Související