iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
14. 2. 2017
22:40 na ČT art

1 2 3 4 5

5 hlasů
1076
zhlédnutí

Terra musica

Ladislav Horák a Pražské akordeonové slavnosti — Gabriela Demeterová a České doteky hudby — Zbyněk Matějů a balet Malá mořská víla

26 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Ladislav Horák a Pražské akordeonové slavnosti

  0:46 do playlistu

  Ladislav Horák a Pražské akordeonové slavnosti
  V tomto vydání cyklu Terra musica představíme pedagoga Pražské konzervatoře, akordeonistu a neúnavného propagátora mistrovského hraní na akordeon Ladislava Horáka, a to na pozadí festivalu Mezinárodní akordeonové dny. Ladislav Horák je jeho zakladatelem, manažerem, interpretem a zejména osobností, která emotivně spojuje studenty i pedagogy hry na akordeon z celého světa.

 • Gabriela Demeterová a České doteky hudby

  11:37 do playlistu

  Gabriela Demeterová a České doteky hudby
  Houslistka, violistka, sólistka světových orchestrů, první česká absolutní vítězka Mezinárodní houslové soutěže Yehudi Menuhina v Anglii a členka umělecké rady Akademie múzických umění v Praze Gabriela Demeterová žije již několik let nedaleko Manchesteru ve Spojeném království. Do Prahy se často vrací, například aby zahájila festival České doteky hudby Koncertem pro housle a orchestr a moll Antonína Dvořáka.

 • Zbyněk Matějů a balet Malá mořská víla

  17:48 do playlistu

  Zbyněk Matějů a balet Malá mořská víla
  Závěr zasvětíme soudobé skladbě. Zbyněk Matějů, současný český skladatel, byl požádán, aby zhudebnil baletní ztvárnění pohádky H. Ch. Andersena Malá mořská víla. Vznikla tak světová premiéra v choreografii Jana Kodeta a v režii tandemu SKUTR – Martina Kukučky a Lukáše Trpišovského. Tvorba Zbyňka Matějů však zahrnuje i filmové a koncertní kompozice. Zároveň působí jako pedagog na pražské HAMU.

Přehrát vše

Související