iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
16. 2. 2016
23:25 na ČT art

1 2 3 4 5

2 hlasy
1000
zhlédnutí

Terra musica

Oratorium Lost Objects na Nové scéně — Bohemia Saxophone Quartet — Kateřina Kněžíková

26 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Kateřina Kněžíková

  0:45 do playlistu

  Kateřina Kněžíková
  Kateřina Kněžíková, sólistka opery ND, koncertní pěvkyně a laureátka mezinárodních soutěží v současnosti patří k předním sopranistkám doma i v zahraničí. Její cesta k opeře však nebyla přímočará. Dnes se dělí o svou lásku k opeře se svou dvouletou dcerkou a manželem – světoznámým barytonistou Adamem Plachetkou.

 • Oratorium Lost Objects na Nové scéně

  10:06 do playlistu

  Oratorium Lost Objects na Nové scéně
  Téma ztracených předmětů je hlavní myšlenkou postminimalistického oratoria Lost Objects, které uvádí Národní divadlo na Nové scéně. Dílo sleduje osudy ztracených předmětů a nabádá nás, abychom se pozastavili a uvědomili si jejich půvab a význam.

 • Bohemia Saxophone Quartet

  16:10 do playlistu

  Bohemia Saxophone Quartet
  V době, kdy členové budoucího souboru Bohemia Saxophone Quartet studovali na hudebních školách, klasický saxofon se v Čechách ještě nevyučoval. Proto si každý hledal svou cestu k tomuto nástroji sám. Většinou studovali klarinet nebo flétnu. Další vzdělání si pak doplňovali na mnoha saxofonových kurzech a seminářích doma i ve světě. Letos si připomínají dvacet pět let od založení tohoto vskutku nezaměnitelného a originálního souboru. Za tu dobu se BSQ vyprofiloval a dnes je charakteristický vysokou profesionalitou hráčů, brilantní technikou, vyrovnaným a osobitým zvukem, nápaditou aranží a všestranným repertoárem.

Přehrát vše

Související