iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
27. 10. 2015
22:40 na ČT art

1 2 3 4 5

0 hlasů
797
zhlédnutí

Terra musica

Jubilant Vladimír Válek — Nový objev muzikologa Petra Daňka — Cembalistka Edita Keglerová

26 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Cembalistka Edita Keglerová

  1:25 do playlistu

  Cembalistka Edita Keglerová
  Úvod pořadu patří miniportrétu mladé cembalistky Edity Keglerové. Tato interpretka má ve svých letech za sebou již velmi bohatou a úspěšnou koncertní i pedagogickou činnost. Zazní i několik ukázek z jejího posledního CD písní Jiřího Antonína Bendy, kde cembalo Edity Keglerové doprovodí sopranistku Ivanu Bilej Broukovou.

 • Nový objev muzikologa Petra Daňka

  8:15 do playlistu

  Nový objev muzikologa Petra Daňka
  A pak už se vydáme do světa hudební renesance. Seznámíme se s knihou „Historické tisky vokální polyfonie, rané monodie, hudební teorie a instrumentální hudby v českých zemích do roku 1630“, jež vyšla na jaře tohoto roku. Autor knihy, muzikolog Petr Daněk, pohovoří o vzniku a obsahu knihy, představí vzácný konvolut tisků z počátku 17. století a tisk skladeb Orlanda di Lasso, ukáže jejich zvláštnosti a zmíní i další tisky, které byly v souvislosti s přípravou a vydáním knihy objeveny. Mezi nejvýznamnější objevy, k nimž došlo při přípravě jmenované knihy, byl nález houslového partu ritornelů ke sbírce písní Loutna česká Adama Václava Michny z Otradovic. Příspěvek uzavře ukázka jedné z písní v interpretaci souboru Ensemble Inégal s jeho vedoucím Adamem Viktorou.

 • Jubilant Vladimír Válek

  12:23 do playlistu

  Jubilant Vladimír Válek
  Letošní osmdesátník, dirigent Vladimír Válek, je nerozlučně spjat se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu, v jehož čele stál jako šéfdirigent celých 26 let. Byl však také hostujícím dirigentem i šéfdirigentem v několika zahraničních i českých tělesech, mimo jiné i v České filharmonii. Společně se ohlédneme za jeho bohatou uměleckou dráhou a navštívíme slavnostní koncert k jeho 80. narozeninám.

Přehrát vše

Související