iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
6. 5. 2014
23:15 na ČT art

1 2 3 4 5

0 hlasů
977
zhlédnutí

Terra musica

Ensemble Berlin Praha — Sto let od narození klavíristy Josefa Páleníčka — Smetanovo trio — Světová premiéra baletu Beat

26 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Ensemble Berlin Praha

  0:47 do playlistu

  Ensemble Berlin Praha
  Ensemble Berlin Praha – to je mezinárodní soubor, který tvoří členové Berlínské filharmonie Dominik Wollenweber (hoboj) a Mor Biron (fagot), český hobojista Vilém Veverka, houslista Jakub Černohorský, kontrabasista Pavel Nejtek a německá cembalistka působící v České republice Barbara Maria Willi. Tato bezesporu hvězdná jména se společně rozhodla uvést v rámci probíhajícího Roku české hudby mimořádný projekt – jedinečný cyklus sonát pro dva hoboje, fagot a basso continuo českého barokního skladatele Jana Dismase Zelenky.

 • Sto let od narození klavíristy Josefa Páleníčka

  7:18 do playlistu

  Sto let od narození klavíristy Josefa Páleníčka
  Připomeneme si sté výročí narození českého klavíristy, skladatele a pedagoga Josefa Páleníčka, vynikajícího interpreta děl Beethovena, celé řady francouzských impresionistů, Janáčka a především Bohuslava Martinů. Od roku 1934 byl členem Smetanova tria.

 • Smetanovo trio

  14:27 do playlistu

  Smetanovo trio
  A právě Smetanovo trio, jeho minulost a především velmi úspěšná novodobá existence, soubor, ve kterém hraje i Páleníčkův syn Jan, bude tématem dalšího příspěvku.

 • Světová premiéra baletu Beat

  19:20 do playlistu

  Světová premiéra baletu Beat
  Na závěr se vydáme do Pražského komorního baletu za jeho novou premiérou. Jejími tvůrci jsou dva světově uznávaní choreografové Uri Irgi (Izrael) a Nizozemec Johan Greben. Pro dílo, nazvané Beat, napsal původní hudbu vyhledávaný britský skladatel a zvukový designer Tom Parkinson.

Přehrát vše

Související