iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
7. 9. 2012
00:05 na ČT2

1 2 3 4 5

1 hlas
928
zhlédnutí

Terra musica

Accordone na festivalu Concentus Moraviae — Yossi Berg & Oded Graf Dance Theatre — Operu Eva a Lilith — Petr Zuska Gala X — Instrumentální soubor Zefiro Torna — Festival Smetanova Litomyšl

52 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Accordone na festivalu Concentus Moraviae

  1:31 do playlistu

  Accordone na festivalu Concentus Moraviae
  Jedinečný italský tenorista Marco Beasley a cembalista Guido Morini spolupracují již mnoho let. Soubor Accordone, jehož těžištěm je italská hudba pro hlas a basso continuo 16. a 17. století, společně založili již v roce 1984. Jejich letošní koncertní program na festivalu Concentus Moraviae vycházel z numerologického předpokladu, že rokem 2012 svět končí.

 • Yossi Berg & Oded Graf Dance Theatre

  10:44 do playlistu

  Yossi Berg & Oded Graf Dance Theatre
  O něco optimističtější ve své umělecké výpovědi byli – na festivalu Tanec Praha – Yossi Berg & Oded Graf Dance Theatre s představením Animal Lost. Zabývá se kulturními a sociálními rozdíly a univerzální povahou represe, sexuality, představivosti a potřeb jedince.

 • Operu Eva a Lilith

  15:45 do playlistu

  Operu Eva a Lilith
  V druhé polovině června proběhl v Ostravě první ročník festivalu soudobé opery NODO, na kterém byla inscenována díla Johna Cagea a Salvatora Sciarrina. My se ale zaměřili na mladého talentovaného autora Františka Chaloupku, jehož operu Eva a Lilith ve světové premiéře provedl brněnský soubor Dunami Ensemble.

 • Petr Zuska Gala X

  25:58 do playlistu

  Petr Zuska Gala X
  Již deset let stojí Petr Zuska v čele baletu Národního divadla. A právě toto výročí si připomenul v retrospektivě vlastních choreografií, v jakémsi minifestivalu, nazvaném Petr Zuska Gala X. Z něj vám chceme přiblížit především slavnostní uvedení díla Smrt a dívka, které Petr Zuska v roce 2011 exkluzivně vytvořil pro baletní soubor v Monte Carlu.

 • Instrumentální soubor Zefiro Torna

  32:04 do playlistu

  Instrumentální soubor Zefiro Torna
  Vlámský vokálně instrumentální soubor Zefiro Torna ve svých programech tématicky či experimentálně zpracovává podněty z mnoha oblastí umění. Na telčském zámku se představil s programem „Ach, světe zaslepený!“, temným podobenstvím o nejisté budoucnosti a zániku civilizace, jehož téma je po mnoho století stále aktuální. Je postaven na základech staré hudby, ale směšuje ji i s moderními jazzovými a etnickými vlivy za použití méně obvyklých nástrojů.

 • Festival Smetanova Litomyšl

  38:57 do playlistu

  Festival Smetanova Litomyšl
  Na závěr se podíváme, jaká byla letos Smetanova Litomyšl. Navštívíme tam představení souboru Bohemia Balet, v půvabném přírodním divadle Purcellovu Královnu víl a o celkové přípravě a průběhu si budeme vyprávět s Janem Piknou a Vojtěchem Stříteským.

Přehrát vše

Související