iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
12. 10. 2017
21:45 na ČT1

1 2 3 4 5

4 hlasy
12389
zhlédnutí

Gejzír

Možná přijde i kouzelník — Stone balancing — Luční květinářství — Závodní jachtař Daniel Bína — Pianomad

30 min | další Zábava »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Možná přijde i kouzelník

  1:09 do playlistu

  Možná přijde i kouzelník
  Určitě si pamatujete legendární pořad Možná přijde i kouzelník. Na obrazovkách se poprvé objevil přesně před 35 lety a celkem vzniklo 17 dílů, které z pánů Kaisera, Korna a Lábuse udělaly hvězdy první velikosti. U zrodu téhle show stál dramaturg František Polák. A na režisérském postu se vystřídaly takové osobnosti jako Alexej Nosek, Jiří Adamec či Zdeněk Podskalský. Takže, račte vstoupit do divadla ve Slaném, kde se slavná estráda začala natáčet.

 • Stone balancing

  7:07 do playlistu

  Stone balancing
  Někdy bývá nazýváno rybářstvím 21. století. Oficiálně se ale jmenuje stone balancing. Tedy vyvažování kamenů. Jeho vyznavači stavějí oblázky i balvany do nejnemožnějších pozic. Když se na ně díváte, máte pocit, že musejí být něčím slepené, jinak by popíraly fyzikální zákony. Poprvé se o balancování začalo mluvit v 70. letech minulého století v souvislosti se skotským sochařem Andym Goldsworthym. Ten svá díla tvořil v přírodě z materiálů, které tam našel. Dnes se mu věnují lidi po celém světě. Doslova posedlostí se stalo i pro Rudolfa Nováka a Jana Macka. Tak se jich jdeme zeptat, co je na něm tolik baví.

 • Luční květinářství

  12:40 do playlistu

  Luční květinářství
  A teď vás pozveme do zahradnictví. Jenže úplně jiného, než jsou ta klasická s růžemi, gerberami či karafiáty. Ano. Prim v něm totiž hrají máky, kopretiny, zvonky, rmen i různé trávy. Prostě luční kvítí. Našli jsme ho ve Mšeckých Žehrovicích kousek od Prahy a je dílem Karol Benešové a Františka Háby. Mladá dvojice se rozhodla dát červenou kartu globalizaci a ukázat, že voňavá krása k nám nemusí putovat přes půl světa, ale máme ji doslova na dosah. Jen je důležité ji najít a pak o ni náležitě pečovat a ctít přirozený rytmus přírody. Jak se tahle myšlenka zrodila a jak těžké bylo proměnit ji ve skutečnost, zjišťovala Silvie Dymáková.

 • Závodní jachtař Daniel Bína

  18:13 do playlistu

  Závodní jachtař Daniel Bína
  K nejstarším sportům novodobé olympijské historie patří jachting. O medaile se v něm pod pěti kruhy bojovalo už v roce 1900. Na hrách paralympijských se ale zabydlel až o století později. A právě těch posledních v Riu de Janeiro se zúčastnil i hrdina našeho dalšího příběhu. Před dvaceti lety ho těžká nehoda upoutala na invalidní vozík. Z končetin má pohyblivou jen pravou ruku. Lásky ke sportu a vodě se však nevzdal a navzdory svému handicapu sbírá vavříny na různých kláních. A boduje i mezi zdravými soupeři. Seznamte se s Danielem Bínou.

 • Pianomad

  23:36 do playlistu

  Pianomad
  Říká si Pianomad a rozhodl se pro hodně netradiční způsob života. Vojta Zámečník totiž se svým obytným autem, za kterým má zapřažené piano, křižuje Nový Zéland a hraje lidem pro radost. U místních i turistů slaví úspěch. Přesto, že ani pořádně neumí noty. Ke své hudbě je ale prý nepotřebuje. Improvizuje jen na základě toho, co mu vnukne nádherná příroda kolem. A dělal to i během našeho natáčení. S tulákem, který se řídí mottem, že překážky jsou jen v naší hlavě, natáčela Silvie Dymáková.

Přehrát vše

Související