iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
18. 2. 2016
22:15 na ČT1

1 2 3 4 5

11 hlasů
8633
zhlédnutí

Gejzír

Tomáš Holý — Pouštní bouře — Čokoládovna — Klavíry na chodnících — Multiviscerální transplantace

29 min | další Zábava »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Tomáš Holý

  1:16 do playlistu

  Tomáš Holý
  Ušaté torpédo nebo Holouš, taky Holas a Božský. To všechno byly přezdívky Tomáše Holého. Na stříbrném plátně se poprvé objevil přesně před čtyřiceti lety v komedii Marečku, podejte mi pero. Právě ona Tomáše katapultovala mezi hvězdy a odstartovala jeho zářnou kariéru.

 • Pouštní bouře

  6:37 do playlistu

  Pouštní bouře
  V těchto dnech si připomínáme 25. výročí operace Pouštní bouře. Přes dvě stovky československých vojáků – chemiků, zdravotníků a výsadkářů – se tehdy vydalo na první zahraniční misi našich novodobých dějin do Perského zálivu. Byli mezi nimi i František Gabor a Jaromír Mareček.

 • Čokoládovna

  12:19 do playlistu

  Čokoládovna
  V roce 1983 zavály pracovní povinnosti Františka Bačíka téměř na druhý konec světa. Do Ekvádoru. Prodával tam české stroje, pak se ale zaměřil na zboží menší a taky voňavější – kakaové boby. Po čase z nich dokonce začal vyrábět čokoládu. Byl to obrovský risk, ale vyšel.

 • Klavíry na chodnících

  17:37 do playlistu

  Klavíry na chodnících
  Taky vám připadá atmosféra měst neosobní a někdy až trochu ponurá? Stejný pocit měl i hrdina našeho dalšího příběhu Ondřej Kobza. S jeho originálními nápady jste se už určitě někde setkali. Pokud si myslíte, že ne, řeknu jen tři slova, která vás vyvedou z omylu: klavíry na chodnících.

 • Multiviscerální transplantace

  22:37 do playlistu

  Multiviscerální transplantace
  14. prosince roku 2014 provedli v pražském IKEMu takzvanou multiviscerální transplantaci. Při tomto extrémně náročném zákroku dochází k nahrazení hned několika orgánů v těle pacienta. Co unikátní operaci předcházelo a jak se daří muži, jemuž by bez tohoto zákroku zbývalo jen pár měsíců života?

Přehrát vše

Související