iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
28. 1. 2016
22:15 na ČT1

1 2 3 4 5

7 hlasů
7740
zhlédnutí

Gejzír

D1 — Plíce světa — Jaroslav Petrouš — Zajímavosti o křížovkách — Komínáři

29 min | další Zábava »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • D1

  1:12 do playlistu

  D1
  První dálnici na světě postavili Italové. Psal se rok 1924 a spojila města Milán a Varese. U nás jsme se prvního zhruba dvacetikilometrového úseku z Prahy do Mirošovic dočkali až o 47 let později. Dalších 9 let trvalo, než se D1 doplazila až do Bratislavy.

 • Plíce světa

  6:49 do playlistu

  Plíce světa
  Každou minutu zmizí z povrchu zemského zhruba 40 hektarů deštných pralesů. Přibývá ale těch, kteří bojují o jeho záchranu. Patří mezi ně i Čech Milan Jeglík. Dal vale pohodlnému životu ve městě a pustil se do budování rezervace na Sumatře.

 • Jaroslav Petrouš

  12:16 do playlistu

  Jaroslav Petrouš
  K nejradikálnějším a taky nejstarším doloženým chirurgickým zákrokům patří amputace. O nohu přišel i náš úspěšný atlet Jaroslav Petrouš. Je to velký bojovník a jak za chvíli uvidíte, poprat se dokázal nejen s nepřízní osudu, ale statečně se rve i za druhé.

 • Zajímavosti o křížovkách

  17:52 do playlistu

  Zajímavosti o křížovkách
  „Lidé všeho věku, obojího pohlaví, intelektuálové i nevzdělanci, v kteroukoliv denní či noční dobu a na jakémkoliv místě, i v restauracích a metru, všichni zírají do těch čtverečků.“ Řeč je o křížovkách, se kteými se bavíme už déle než sto let.

 • Komínáři

  23:25 do playlistu

  Komínáři
  Víte, v jakém oboru byste mohli narazit na výrazy bilighorze, krixomatózní ulhorf nebo lobodréze? Patří do slovníku takzvaných komínářů. Tedy lidí, kteří ve volném čase šplhají po komínech. Proč to vlastně dělají? To vám povědí sami.

Přehrát vše

Související