iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
23. 9. 2017
13:32 na ČT24

1 2 3 4 5

4 hlasy
3305
zhlédnutí

@online

Minery bitcoinů pracují pro hackery — Kyberžalobci do každého kraje — Výbuchy a destrukce — Soumrak emailů — Hackathon veřejné správy — Aplikace ukáže, jak se kde žije — Internet zavírá banky — Web Expo Praha — Volební kalkulačka

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Minery bitcoinů pracují pro hackery

  0:44 do playlistu

  Minery bitcoinů pracují pro hackery
  Odborníci z antimalwarového týmu společnosti Kaspersky Lab identifikovali dva botnety, které tvoří počítače infikované malwarem. Ten do nich pak v tichosti instaluje legální software – tzv. minery pro získávání kryptoměn jako například bitcoinů. Host: Michal Lukáš,technický expert, Kaspersky Lab

 • Kyberžalobci do každého kraje

  5:55 do playlistu

  Kyberžalobci do každého kraje
  V Česku vznikla síť kyberžalobců, kteří by měli důrazněji řešit zločiny spáchané na síti. V každém kraji jeden odborník. Host: Petr Klement, Nejvyšší státní zastupitelství

 • Týden v obrazech – výbuchy a destrukce

  11:01 do playlistu

  Týden v obrazech – výbuchy a destrukce
  To, že roboti nahrazují dělníky nebo doktory, už není žádná novinka. Jak to ale vypadá, když usednou za hudební nástroje?

 • Infografika: Soumrak emailů

  12:59 do playlistu

  Infografika: Soumrak emailů
  Hlavně mezi mladší generací už email není tolik oblíbený, pro běžnou komunikaci ho používá jen půlka, dávají totiž přednost chatovacím aplikacím. Ti starší ale na maily stále nedají dopustit, píšou je víc než tři čtvrtiny z nich.

 • Hackathon veřejné správy

  14:02 do playlistu

  Hackathon veřejné správy
  Otevřená data jsou v kurzu, ne všechny státní instituce s nimi ale umí správně pracovat. Buď je zadávají do systému špatně, nebo to nedělají vůbec. Několik úřadů se proto minulý týden spojilo s šedesátkou programátorů na prvním hackathonu veřejné správy.

 • Aplikace ukáže, jak se kde žije

  18:15 do playlistu

  Aplikace ukáže, jak se kde žije
  Zjistit, jak se žije na konkrétní adrese v Brně třeba ještě před nastěhováním můžou lidé díky nové interaktivní mapě. Coby svou závěrečnou práci ji vytvořil student Mendelovy univerzity.

 • Infografika: Internet zavírá banky

  20:28 do playlistu

  Infografika: Internet zavírá banky
  Internetové a mobilní bankovnictví - pro zaměstnance bank zlý sen. Podle nedávné zprávy Evropské bankovní federace v posledních 10 letech zaniklo skoro 50 tisíc bankovních poboček, tedy přibližně pětina.

 • Web Expo Praha

  21:16 do playlistu

  Web Expo Praha
  Špičky domácí i světové webové scény na jednom místě. V Praze vrcholí konference Web Expo. Postupně se představuje 80 řečníků, diskutují nejen o aktuálních trendech webového designu, na programu je třeba i marketingová komunikace nebo návrhy zajímavých pr

 • Klik týdne: Volební kalkulačka

  24:32 do playlistu

  Klik týdne: Volební kalkulačka
  Zbývá necelý měsíc do sněmovních voleb. A velká část lidí stále neví, komu dát svůj hlas. Tradičně už ale může pomoct volební kalkulačka.

Přehrát vše

Související