iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
13. 1. 2018
08:00 na ČT :D

1 2 3 4 5

1 hlas
1085
zhlédnutí

Tamtam

Dvojice animovaných dobrodruhů pro vás vybírá tipy na ty nejzajímavější víkendové akce a události na výlety s dětmi.

20 min | další Děti a mládež »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Ledové sochy na Pustevnách

  1:44 do playlistu

  Ledové sochy na Pustevnách
  Dejte dohromady 35 tun ledu a několik talentovaných rukou a vzniknou krásné ledové sochy, které můžete obdivovat na Pustevnách. Řezbáři vytvořili ledové království z pětiset kostek ledu. Najdete vážku, tygra šavlozubého, ledové iglů nebo obří rybu?

 • Jeden den horolezcem

  2:29 do playlistu

  Jeden den horolezcem
  Aby se stal člověk horolezcem, musí trénovat, mít výstroj a ideálně taky instruktora... Vyzkoušet si to můžete v lezeckém centru TENDON Hlubina na kurzu „Jeden den horolezcem“. Stačí si s sebou vzít sportovní oblečení, všechno ostatní bude na místě k dispozici. Pozor: Musí vám být ale nejmíň 9 let.

 • O mistra na saních rohatých

  3:45 do playlistu

  O mistra na saních rohatých
  Závod o mistra na saních rohatých je báječná zábava, navíc tolik velkých sání hned tak neuvidíte. No řekněte, zachumlat se do kožíšku, uvelebit se a fičet k cílové pásce zimní pohádkou, co si víc přát? Rohačky se vyrovnají na start dnes ve 13 hodin v Orlickém Záhoří. Závody potrvají až do pěti.

 • Sedmičky Josefa Lady

  4:29 do playlistu

  Sedmičky Josefa Lady
  Kocour Mikeš, Bubáci a hastrmani, Říkadla a mnohé a mnohé další... Společné tyhle knížky mají to, že je ilustroval malíř Josef Lada. Jeho obrázky určitě znáte a nyní si je můžete zblízka prohlédnout na výstavě k 130. výročí narození a 60. výročí úmrtí tohoto významného českého umělce. Uvidíte zde nejznámější Ladovy obrazy, ilustrace, dětskou tvorbu, interaktivní exponáty i umělcovy osobní věci.

 • Vydejte se za jeleny a rysy

  6:59 do playlistu

  Vydejte se za jeleny a rysy
  Na Kvildě mají tři speciální věže, odkud budete mít výběh jelenů jako na dlani. Projdete si jelení stezku a dozvíte se, co dělají zvířata v tuhé zimě. Na Šumavě můžete vidět i rysa! Jmenuje se David, ale je plachý, takže pěkně potichoučku! Rys je jedna z našich největších šelem a je chráněný. Proto se nejen za ním můžete vydat do lesa až po domluvě v Návštěvnickém centru na Kvildě. Teple se oblečte, je to na horách!

 • Planetárium: Krtci a pořad Co vidíme na obloze?

  7:59 do playlistu

  Planetárium: Krtci a pořad Co vidíme na obloze?
  Seznamte se s krtkem Platónem, který zjistí, že svět není jen hlína. Dozvíte se společně s ním, co je obzor, jak poznat světové strany, pokocháte se pohledem na souhvězdí a odhalíte tajemství sluneční soustavy. Od 14:00 v ostravském Planetáriu.

 • Výprava za žižkovskými strašidly

  9:20 do playlistu

  Výprava za žižkovskými strašidly
  Kdo má pro strach uděláno, může vyrazit na pražský Žižkov v čase, kdy se stmívá. Z tmavých zákoutí, úzkých uliček a starých domů začnou vylézat strašidla. Zmapujete jejich výskyt, dozvíte se o jejich chování a životě. A pokud vám to půjde, stanete se lovci strašidel!

 • Výstava „Stopa – vyřeš zločin“

  10:05 do playlistu

  Výstava „Stopa – vyřeš zločin“
  Co takhle vyrazit na výstavu, kde si můžete zahrát na detektivy a vydat se po stopách zločinu? Budete spíš Hercule Poirot, Sherlock Holmes nebo Phil Marlowe? To je na vás! Kromě toho se na výstavě dozvíte zajímavosti o kriminálních případech a rozsudcích především ze 16.– 18. století a seznámíte se s moderními vědeckými metodami v kriminalistice.

 • Ateliér Bydlím, bydlíš, bydlíme

  13:22 do playlistu

  Ateliér Bydlím, bydlíš, bydlíme
  Pojďte si zahrát na architekty a zkuste navrhnout, jak by měl vypadat váš dům, byt nebo oblíbené místo! V ateliéru v Uměleckoprůmyslovém muzeu uvidíte a sami si vyrobíte model domu, uspořádáte byt a vymyslíte, jak by měly stát jednotlivé domy v krajině.

 • Svět růží

  14:14 do playlistu

  Svět růží
  Růže, voňavé krásky. Na jejich výstavě uvidíte a ucítíte růže ze všech koutů světa, růže s čokoládovou polevou, zasněžené růže nebo růže z dalekých farem. Dozvíte se, jak se pěstují tyto královny květin pod značkou Fairtrade, jak se barví jejich květy a mnoho dalšího.

 • Praha v čase vánočním

  14:51 do playlistu

  Praha v čase vánočním
  Jak se slavily Vánoce v Praze před 100 lety? Přijďte to zjistit na výstavu, kde zažijete atmosféru města i náladu v rodinném kruhu v předvánočním i povánočním čase. Zjistíte, jak vypadaly oslavy svátku sv. Mikuláše, sv. Tří králů a svátek Hromnic i tradice slavení Nového roku. Uvidíte i ukázku tradičního pražského trhu, kam lidé mířili nejen za vánoční náladou, ale také za nákupem betlémů, sladkostí, postav čertů a Mikulášů, dárků a dalšího zboží.

 • Soutěž
 • Rekapitulace

Přehrát vše

Související