iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
27. 5. 2016
19:15 na ČT :D

1 2 3 4 5

0 hlasů
1391
zhlédnutí

Tamtam

Dvojice animovaných dobrodruhů pro vás vybírá tipy na ty nejzajímavější víkendové akce a události na výlety s dětmi.

19 min | další Děti a mládež »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Aviatická pouť

  0:39 do playlistu

  Aviatická pouť
  Tohle tedy bude napínavé, uvidíte scény z dějin aviatiky a slavné válečné scény. Těšte se třeba na scénu z letecké bitvy v Pacifiku a útok na německou kolonu na východní frontě, vše bude doplněno spoustou efektů a pozemní techniky včetně komparsu v dobových kostýmech a uniformách. Uvidíte nejslavnější piloty přímo v akci a obdivovat můžete i slavná letadla. A na závěr vás okouzlí letecká akrobacie mistrů světa, tak vzhůru tam a pozor, aby vás z toho zaklánění hlavy nebolelo moc za krkem.

 • Dětská železnice

  1:29 do playlistu

  Dětská železnice
  Všichni milovníci páry pozor! Provoz vláčků na hradeckém nábřeží byl opět zahájen a parní mašinky Jeje a Moby Dick čekají na malé pasažéry. Dráha železnice měří 430 metrů a kromě dvou lokomotiv a 4 vagónů zde můžete obdivovat také ruční drezíny Labe a Orlici. Víte vlastně, jak funguje parní stroj a kdy byl vynalezen? Tady se to určitě dozvíte, protože místní dráhu provozuje Klub přátel parních strojů.

 • Dětský den aneb Legenda o dračím princi

  4:11 do playlistu

  Dětský den aneb Legenda o dračím princi
  Jak se slaví dětský den na zámku? Nejprve je třeba se naučit vybranému šlechtickému chování a naučí vás ho škola tety Etikety, poté je třeba zdokonalit se v rytířském umění, tedy připravit se na boj s drakem, procvičit lukostřelbu a šerm. A pak přijdou na řadu těžší úkoly, tedy zejména stavění hradu. Za odměnu se projdete medovou stezkou a zakončíte vše velkým královským bálem. Prostě přímo pohádkový plán!

 • Den stromů a Den s Lesy ČR

  4:56 do playlistu

  Den stromů a Den s Lesy ČR
  Kolik dokážete poznat stromů? A jak vysoko na strom umíte vylézt? Na této akci si určitě zlepšíte skóre v poznatcích o stromech i v lezení. Vyzkoušíte si stromolezení, mrknete se na ukázky sokolnictví a pak se otestujete a poučíte v přírodovědných hrách a soutěžích. Pro odvážlivce bude připravena cesta lesem a pro milovníky okřídlených myší zase povídání o netopýrech.

 • Dům přírody Českého lesa

  5:36 do playlistu

  Dům přírody Českého lesa
  Tenhle les se přímo jmenuje Český les a je to vlastně lesnatá vrchovina na jihozápadě Čech. Domem přírody vás provede místní maskot, čáp bílý, který vám přiblíží vývoj zdejší krajiny od prvotní kolonizace pohraničních hvozdů, přes barokní venkovská sídla, až po rozvoj průmyslové výroby a vylidnění obcí v důsledku hraničního pásma. Dozvíte se také o ochraně přírody, o chráněné krajinné oblasti a určitě získáte tipy na zajímavá místa a výlety.

 • Dětský víkend rybářských slavností

  9:05 do playlistu

  Dětský víkend rybářských slavností
  Rybičky, rybičky, rybáři jedou! Tento víkend se všichni rybáři sjedou v Katlově. Pro malé rybáře je připravena rybářská školka, kde se naučí ty nejlepší rybářské triky. Čeká na vás také indiánská vesnice, spousta muziky, rybářské závody, ale i přednášky o rybaření – třeba od Jakuba Vágnera. Stačí vám to jako návnada na víkendový plán?

 • Mezinárodní dětská výstava Lidice

  10:04 do playlistu

  Mezinárodní dětská výstava Lidice
  Výstava od dětí nejen pro děti, tak by se to taky dalo říci o mezinárodní výstavě, na níž lze vidět obrázky, fotky, sochy a další zdařilá díla, která vytvořily na dané téma děti. Letos je tématem výstavy Škola a vzdělání a do soutěže bylo zasláno 18 075 prací ze 77 zemí. Nechcete se příští rok také přihlásit? Zkuste se na výstavě inspirovat!

 • Zlínský filmový festival

  10:57 do playlistu

  Zlínský filmový festival
  Klapka a akce! Tento pátek začíná filmový festival ve Zlíně, který je určený hlavně dětem. Filmy animované i hrané ze všech koutů světa a k tomu parádní doprovodný program, na kterém nesmí chybět ani ČT :D! Hýbánky, Písničkohraní, tanečníci ze StarDance a spousta postaviček z pohádek, to je jenom zlomek z toho, na co se můžete na festivalu těšit! Novinkou je například filmový půlmaraton, takže i sportovci si přijdou na své. Filmy mezi sebou budou také soutěžit a pomoci vybírat ty nejlepší můžete i vy – třeba hlasováním pro nejlepší animovaný film na webu Déčka.

 • Muzeum Pod čepicí

  11:48 do playlistu

  Muzeum Pod čepicí
  Kdo má pod čepicí, ten má jasno, vyzná se a všemu rozumí. Pod čepici si v hronovském muzeu můžete nabrat i vy, a to třeba v některé z interaktivních výstav nebo při sledování víkendových experimentů. Ujít si nenechte ani výstavu Světélkování aneb Luminiscence čili Studené světlo, která vám osvětlí všechny záhady světla a světélkování.

 • Festival Mezi ploty

  15:17 do playlistu

  Festival Mezi ploty
  Festival Mezi ploty není jen pro dospělé, je to festival pro celou rodinu a nabízí rodinnou hudební scénu, divadelní scény Divadlo dětem a „Autobuf“ a interaktivně laděnou Dětskou scénu radosti. Můžete se těšit třeba na kapely Sto zvířat a Pískomil se vrací, divadelní představení zahrají soubory Husa na provázku, Buchty a loutky a také Loudadlo. Skvělá bude také scéna Autobuf, která se pod rukama divadla Minor změní v kouzelný zpívající autobus s nerudným řidičem. A to rozhodně není všechno, už se těšíte?

 • Dětský den Khamororo

  16:15 do playlistu

  Dětský den Khamororo
  V rámci dětského dne se můžete těšit na pořádnou oslavu plnou zpěvu, tance, soutěží, her a atrakcí. K dobré náladě jistě přispěje i vystoupení muzikantů a dětských tanečních souborů. Zařádit si budou moci i ti nejmenší, a to na dřevěném kolotoči, skákajícím hradě anebo se budou moci projet na ponících. Čekají vás také různé dětské dílny, výroba originálního šperku, kreslení a mnoho dalšího.

 • Soutěž
 • Rekapitulace

Přehrát vše

Související