iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
25. 3. 2016
18:15 na ČT :D

1 2 3 4 5

1 hlas
1281
zhlédnutí

Tamtam

Dvojice animovaných dobrodruhů pro vás vybírá tipy na ty nejzajímavější víkendové akce a události na výlety s dětmi.

20 min | další Děti a mládež »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Hledání kuřátek a velikonoční workshopy

  1:43 do playlistu

  Hledání kuřátek a velikonoční workshopy
  V Broumovském klášteře se ztratila kuřátka, je proto třeba vydat se na dobrodružnou výpravu! Každý z odvážných hledačů získá sladkou odměnu. Přihlásit se můžete hned při příchodu na pokladně do 11.30! Od rána, tedy v 9:30, můžete navštívit také workshop pletení pomlázek a zdobení kraslic v Café Dientzenhofer. Budete se tak moci pořádně připravit na blížící se Velikonoční pondělí.

 • Velikonoční veselice s Kuřetem na zámku

  2:54 do playlistu

  Velikonoční veselice s Kuřetem na zámku
  Přivítejte Velikonoce pořádnou veselicí! Šermířské souboje, pohádky, jarmark i velikonoční prohlídky a veselé tvoření na vás čeká na zámku Mníšek pod Brdy. Akce plná hudby, tance i tvořivých dílniček navíc pomáhá dětem, po celý den bude totiž probíhat sbírka pro Kuře - Pomozte dětem.

 • HistoryPark

  4:07 do playlistu

  HistoryPark
  Po zimní přestávce můžete opět do HistoryParku! Pro nadšené malé i velké archeology začíná sezóna plná objevů a poznávání. Naučí vás, jak si rozdělat oheň bez pomoci sirek, rozpálíte kovářskou výheň a vyrobíte si vlastní keramickou nádobu nebo ti odvážnější z vás si postaví neolitický dům.

 • Rekonstrukce bitvy u Sudoměře

  6:41 do playlistu

  Rekonstrukce bitvy u Sudoměře
  Letos přitáhnou husité s vozy do Čejetic, aby se postavili jízdě křížovníků a katolických pánů! Jak je to možné? Chystá se totiž rekonstrukce bitvy u Sudoměře! Všichni víme, že Jan Žižka s hrstkou husitů nakonec zvítězí, ale ta podívaná – více než sto vojáků i obrněných jezdců, kteří se utkají na bitevním poli! Budete moci nahlédnout do dobového tábora, nakoupit si na tržišti a vychutnat si šermířské souboje, rytíře na koních, krásné tanečnice i vystoupení sokolníka. A chybět nebudou ani hry jako střelby ku ptáku, boj na kládě a dřevěný klikotoč.

 • Slavnostní zahájení lázeňské sezóny

  7:29 do playlistu

  Slavnostní zahájení lázeňské sezóny
  Zajedeme si do lázní, ale ne na procedury, ale na pořádné zahájení sezony! Připraven je velkolepý příjezd čtyřspřeží Muzea historických kočárů doprovázené hulány. Všude to bude krásně vonět díky pochoutkám z lázeňského jarmarku, korálky, šperky a další ozdoby potěší hlavně děvčata a jejich maminky a k mání budou také ukázky tradic – zdobení perníčků a kraslic. A pro šikovné ručičky nebude chybět Zajíčkova tvořivá dílnička či dekorování odlitků.

 • Zahájení sezóny na zámku

  8:10 do playlistu

  Zahájení sezóny na zámku
  „Dobré ráno, tak už mě zase můžete navštívit,“ říká zámek Nelahozeves všem návštěvníkům, právě se totiž probudil ze zimního spánku a 28. března oficiálně zahajuje sezónu. Průvodci se oblékli do dobových kostýmů a připravili pro vás speciální prohlídky, kreativní dílny v Arkádové hale, divadelní představení nebo pohádkovou hru „Zachraňte princeznu Polyxenu“ na zámeckém nádvoří! A pozor, pro malé a odvážné je připravena výprava do pohádkového lesa!

 • Zámek Brandýs nad Labem

  10:08 do playlistu

  Zámek Brandýs nad Labem
  Hopsa, hejsa, pojedeme do Brandejsa! A to rovnou na zámek, kde si prohlédneme knihovnu a císařské pokoje. Bydlel zde Rudolf II., když si chtěl odpočinout od Prahy, byla zde Marie Terezie, ruský car Alexandr I. i pruský král Fridrich Vilém III. Tedy samí slavní návštěvníci a do této dobré společnosti se můžete i vy!

 • Hon na velikonoční vajíčka

  12:26 do playlistu

  Hon na velikonoční vajíčka
  Velikonoční vajíčka tady neschoval zajíček, ale spíš klokan nebo opička a asi jich bylo i víc. Poschovávaných vajíček tady totiž čeká několik tisíc a hbití nálezci získají nějakou odměnu. Kdo bude unaven hledáním, vyzkouší pletení pomlázky, malování na obličej nebo hru pro malé přírodovědce.

 • Velikonoční jízda parním vlakem

  13:15 do playlistu

  Velikonoční jízda parním vlakem
  Velikonoce jsou jako stvořené pro výlet. A když na výlet, tak vlakem! A když vlakem, tak parním! Parní vlak pojede v sobotu z Jindřichova Hradce do Kamenice nad Lipou a zpátky. A v neděli můžete jet z Jindřichova Hradce do Nové Bystřice. Cestu vám zpestří velikonoční kvíz, soutěže, hledání pokladu, pletení pomlázek a další tvoření. Pro hladovce bude připraven beránek a mazanec.

 • Requiem za rytíře

  14:10 do playlistu

  Requiem za rytíře
  Na hradě Sovinec se Velikonoce slaví po rytířsku. Nebudou chybět rytířské turnaje, šermíři a sokolníci. A k tomu spousta divadel a komediantů, která budou hrát, zpívat a kejklovat jako o život. A pozor, od místních řemeslníků okoukáte třeba drátenictví a další umění.

 • Život našich předků na venkově

  14:56 do playlistu

  Život našich předků na venkově
  Láká vás zjistit, jak se věci dělaly dřív, než byly vynalezeny stroje na elektřinu? Umíte stáčet provazy? Tkát na stavu? Vázat rukavice na modle? Tkát na destičce? Vyrábět hrábě? V muzeu si můžete toto a ještě mnohem více vyzkoušet na vlastní… ruce!

 • Soutěž
 • Rekapitulace

Přehrát vše

Související