iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
27. 11. 2015
18:15 na ČT :D

1 2 3 4 5

0 hlasů
1594
zhlédnutí

Tamtam

Dvojice animovaných dobrodruhů pro vás vybírá tipy na ty nejzajímavější víkendové akce a události na výlety s dětmi.

20 min | další Děti a mládež »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Advent na Hamousově statku

  1:37 do playlistu

  Advent na Hamousově statku
  Pekař peče housky, uždibuje kousky… Pomáhat mu můžete na Hamousově statku, kde se každou adventní sobotu dopoledne peče chléb tradičním způsobem a ve starobylé peci. Vůně čerstvého chleba vás bude provázet i během prohlídky celého statku, kde uvidíte, jak se dřív na vesnici hospodařilo.

 • Pohádkové Vánoce v Pohádkové kovárně

  2:17 do playlistu

  Pohádkové Vánoce v Pohádkové kovárně
  Že nevíte, jaký stromeček si zdobí čerti nebo co mají na Štědrý den k večeři nejraději hastrmani? To vše a spoustu dalšího o vánočních zvycích a tradicích se dozvíte v Pohádkové kovárně. Napsali jste už dopis Ježíškovi? Pak jej sebou přineste do kovárny, kde získáte razítko jako doporučení pro Ježíška, že vám toto přáníčko má splnit. A když se do kovárny vydáte 20.prosince, můžete se těšit na živý Betlém.

 • Radujme se, veselme se...

  2:44 do playlistu

  Radujme se, veselme se...
  Není těch adventních tradic trochu moc? Abyste se lépe vyznali ve všech Luckách, Barborkách, koledách, betlémech a Třech králích, vypravte se do Strážnice, kde vám jednotlivé zvyky předvedou a vysvětlí, spoustu z nich si vyzkoušíte i ochutnáte. A k tomu všemu bude hrát folklórní muzika a možná ve vesničce potkáte i nějaké tradiční koledníky!

 • Čičmany, ves malovaných domů

  3:46 do playlistu

  Čičmany, ves malovaných domů
  V Čičmanech v Žilinském kraji se domy začaly zdobit už více než před 200 lety. Dřevěnice, tak jsou zdejší domy s malovanými bílými ornamenty nazývány, na Slovensku nemají obdoby. Ornamenty pocházejí z motivů zdejších vyšívaných krojů, a pokud budete mít cestu kolem jižního okraje Malé Fatry, rozhodně si Čičmany nenechte ujít!

 • Den pro dětskou knihu

  7:34 do playlistu

  Den pro dětskou knihu
  Jakou knížku máte nejraději? A přáli byste si nějakou pod stromeček? Spoustu krásných knížek si budete moci prohlédnout během soboty v knihovnách v Pardubicích a v Kolíně. Kromě prohlížení knížek si pohrajete ve výtvarných dílnách, zasoutěžíte si v pohádkové soutěži nebo se podíváte na divadelní pohádku.

 • Podzimní víkend na farmě

  9:08 do playlistu

  Podzimní víkend na farmě
  Zvířátka na šumavské farmě si pro vás v sobotu připravila speciální program. Zjistíte, jaké to je vlastnit farmu a kolik práce vyžaduje chov hospodářských zvířat. Zároveň si vyzkoušíte spoustu prací farmářů, uvidíte, jak se zpracovávají produkty z farmy a jak se třeba dojí. Připravená bude i hra na přežití v přírodě a dílna na výrobu originálních triček.

 • Zoopark Stěžery

  10:05 do playlistu

  Zoopark Stěžery
  Nudíte se? Jeďte se podívat na medvídka mývala! A spolu s ním v zooparku uvidíte i nosála, rysa, papoušky, velblouda a mnohá další zvířátka. Nedaleko Hradce Králové se nachází rodinný zoopark, kde se poučíte o exotických zvířatech a dozvíte se, jak je chránit.

 • Vítání Krakonoše v Jilemnici

  13:06 do playlistu

  Vítání Krakonoše v Jilemnici
  Anče, Kuba, hajnej, všichni sem! Vezměte si mrkev, tvrdé pečivo a třeba kaštany pro zvířátka a šup za Krakonošem. Musíte od něj vyzvědět, jak letos bude slavit Vánoce, okoukat od něj nějaké vánoční zvyky a triky a naučit se od něj vánoční koledy.

 • Mikulášský expres "Dr. Solfernus"

  13:53 do playlistu

  Mikulášský expres "Dr. Solfernus"
  Pozor, pozor, na třetí kolej přijede expres plný čertů a Mikulášů. Připravte si jízdenky, básničky a písničky. Mikuláš a šéf všech čertů, Doktor Solfernus letos vypravili celý vlak a zvou vás na projížďku parní lokomotivou. Pro zlobivější děti bude přímo ve vlaku připraveno expresní peklo, hodné děti dostanou od Mikuláše drobnou odměnu a během jízdy bude vlakem procházet mikulášská průvodčí skupina.

 • Muzeum strašidel

  14:48 do playlistu

  Muzeum strašidel
  Bojíte se rádi? Tak to se vám v Pelhřimově bude líbit. V místním muzeu totiž ukazují kompletní repertoár strašidel a tajuplných bytostí. Hned na začátku muzea zakopnete o bludný kořen a pak už se pomalu začnou objevovat čerti, běsové, bludičky, meluzíny, plivníci, draci, hejkalové, rarášci a mnozí další. Tak seberte odvahu a hurá za nimi!

 • Zvonkový průvod

  17:33 do playlistu

  Zvonkový průvod
  Ding, dong, cililink! V Třeboni se bude o víkendu zvonit. Děti, přineste si zvonečky a projděte se zvonkovým průvodem, dospělí, kdo máte doma zvony, zvonky i malé zvonečky připravte je a přijďte také. Pod vedením ponocného průvod dorazí na Masarykovo náměstí, kde se za zvuku zvonění rozsvítí vánoční strom.

 • Soutěž
 • Rekapitulace

Přehrát vše

Související