iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
2. 1. 2015
17:50 na ČT :D

1 2 3 4 5

0 hlasů
2127
zhlédnutí

Tamtam

Dvojice animovaných dobrodruhů pro vás vybírá tipy na ty nejzajímavější víkendové akce a události na výlety s dětmi.

20 min | další Děti a mládež »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Zavírání Vánoc na Chvalském zámku

  1:13 do playlistu

  Zavírání Vánoc na Chvalském zámku
  Zamávejte Vánocům a rozlučte se s Třemi králi, rodinou Ježíška a živými velbloudy. Ve 14 hodin se průvod Tří králů doprovázených velbloudy vydá přes Chvalskou tvrz na Chvalský zámek a vy můžete vyrazit s nimi. Když dorazíte na zámek, můžete kromě velbloudů obdivovat i Vánoční výstavu aneb Putování s ovečkou. Na ní budete putovat s holčičkou Alžbětkou a ovečkou až do města Betléma za narozením Ježíška.

 • Betlém ze sena

  2:10 do playlistu

  Betlém ze sena
  Čas betlémů se už pomalu chýlí ke konci, proto vás zveme na návštěvu jednoho netradičního betlému ze sena. Je postaven tak, že se i vy můžete stát jeho součástí a poklonit se s ostatními právě narozenému Ježíškovi. Potkáte tady spoustu zajímavých postav, třeba i muzikanty vyhrávající u jesliček.

 • Společenský život hmyzu

  3:03 do playlistu

  Společenský život hmyzu
  Jak se žije hmyzu v hmyzí společnosti? Odhalíte to na výstavě s názvem Společenský život hmyzu. Jak spolu broučci randí, jak si včely rozdělují práci nebo jak si hledají mravenci potravu a mnoho dalších zajímavostí objevíte díky fotografiím, filmům i samotnému živému hmyzu, který vás nechá nahlédnout až do jejich domovů.

 • Příbramské betlémy

  4:00 do playlistu

  Příbramské betlémy
  Vydejte se s námi na vánoční výstavu historických i současných betlémů z Příbramska. Rozmanité a nápadité betlémy s různými postavami, pestrobarevné chaloupky, domky i paláce či dokonce na zvoničce kostela opravdový zvonek – takové jsou vystavené betlémy v Příbrami. A pro malé návštěvníky připravili tematické hry.

 • Kouzlo betlémů a Vánoc

  4:45 do playlistu

  Kouzlo betlémů a Vánoc
  Vánocům už je sice letos skoro konec, vy si ale můžete ještě užít kouzlo betlémů a těchto svátků. V doprovodu průvodce si prohlédněte výstavu rozličných betlémů i ukázky tradičních zvyků a řemesel. Zavítat můžete i do historického sklepení pod Spolkovým domem, které bude otevřené. Prohlídku doporučujeme objednat předem.

 • Světlo Vánoc v Chotěboři

  8:20 do playlistu

  Světlo Vánoc v Chotěboři
  Rozsviťte svůj den na výstavě s názvem Světlo Vánoc. Kromě krásných svícnů tady budou hořet svíčky a svítit lampiony všech tvarů a barev. Všechny vám budou svítit na cestě po muzeu, kde objevíte kouzlo světla. Děti do 6 let mají vstup zdarma.

 • Vánoční kluziště

  9:16 do playlistu

  Vánoční kluziště
  Co by to bylo za zimu, kdybychom si pořádně nezabruslili? Proto pospíchejte na osvětlené vánoční kluziště v Ostravě. Těšit se můžete na krásnou výzdobu, tradiční vánoční trhy a skvělou atmosféru i bohatý program – fotosoutěž či velkou vánoční soutěž. A to vše pod dohledem tučňáka Rudolfa. Kluziště je otevřeno denně od 10 do 20 hod. a vstup je zdarma.

 • Poklady starého Egypta

  10:03 do playlistu

  Poklady starého Egypta
  V roce 1903 navštívil Egypt mladý a zvědavý arcivévoda Josef Ferdinand Toskánský. Na svých cestách po zemi faraonů objevoval a sbíral zajímavé předměty z egyptské historie. A díky tomu vás dnes zveme na výstavu do Regionálního muzea v Kolíně, kde s námi objevíte více než 100 unikátních předmětů ze starověkého Egypta. Výstava vznikla ze spolupráce Českého egyptologického ústavu Filozofické fakulty Univerzity Karlovy a Náprstkova muzea asijských, afrických a amerických kultur. Jejími autory jsou PhDr. Jana Mynářová a Ph.D. a PhDr. Pavel Onderka.

 • Kouzelný svět dětí

  13:09 do playlistu

  Kouzelný svět dětí
  Vsupte s námi do kouzelného světa zaplněného látkovými panenkami, skřítky, loutkami i dřevěnými autíčky, vláčky či skládankami. Nechybí tady ani hračky historické a také velký herní kout a tvořivá dílna. Navíc se 11. ledna můžete těšit na novoroční koncert, který začíná v 14:30.

 • Rozličná hejblátka pro vaše děťátka

  13:57 do playlistu

  Rozličná hejblátka pro vaše děťátka
  Přijďte se pobavit a pohrát si do muzea v Mladé Boleslavi. Osedlat si budete moci dřevěného houpacího koníka, na kterém můžete objet půl světa, zahrát si se šaškem karty, nechat si narůst dlouhé vlasy na kouzelné židli, ulovit krokodýla či vymyslet a zrežírovat vlastní divadelní představení. A to i díky dřevěným hračkám, které vytváří výtvarník Antonín Maloň.

 • Muzeum hraček

  14:46 do playlistu

  Muzeum hraček
  S čím a jak si hráli naši pradědečkové, babičky i rodiče, to objevíte v Jablonci nad Nisou. V Muzeu hraček mají totiž hračky až od roku 1940, a možná i starší. Sbírka modelů aut, stavebnice nebo vláčky, ale i panenky nebo kočárky – kluci i děvčata tady můžou obdivovat nejrůznější hračky. A v muzeu nezapomněli ani na školu, v jednom z pokojů objevíte starou školní třídu s učebnicemi a pomůckami z období kolem roku 1950.

 • Soutěž
 • Rekapitulace

Přehrát vše

Související