iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
5. 9. 2014
18:50 na ČT :D

1 2 3 4 5

0 hlasů
2602
zhlédnutí

Tamtam

Dvojice animovaných dobrodruhů pro vás vybírá tipy na ty nejzajímavější víkendové akce a události na výlety s dětmi.

20 min | další Děti a mládež »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Kuronské slavnosti

  1:39 do playlistu

  Kuronské slavnosti
  Připravte si úsměv, hlasivky i ruce, přichází vévoda Kuronský a jeho družina. V pozoru jsou už i hudebníci z Náchodu, kteří zahrají dobové písničky. Do hudby bude znít cinkání, broušení a další zvuky z řemeslných stánků. Seběhnou se sem bojechtiví vojáci a šermíři, které vystřídají vystoupení různých uměleckých skupin – bude to prostě velká veselice.

 • Festival Sporťáček

  2:35 do playlistu

  Festival Sporťáček
  Ještě nevíte, který sport je pro vás ten pravý? Navštivte festival Sporťáček, tady si budete moci vyzkoušet, co vás nejvíc baví. Chcete hrát lakros, florbal nebo dělat moderní gymnastiku? Po celý den tu budou sportovci a trenéři představovat nejrůznější disciplíny a tak můžete na místě zjistit, ve kterém sportu jste skuteční přeborníci.

 • Ulička řemesel

  3:25 do playlistu

  Ulička řemesel
  Projděte se s námi uličkou plnou starých řemesel. Uvidíte, jak to vypadalo za dob vašich prarodičů a praprarodičů. Ulička se nachází v brněnském Technickém muzeu a tvoří ji dílny drobných řemeslníků – hodináře, zámečníka, knihaře, ševce, najdete tady i zubní ordinaci, krejčovský a kadeřnický salon, koloniál s pražírnou kávy či hospodu.

 • Kde bydlí kuře

  6:21 do playlistu

  Kde bydlí kuře
  Žluté Kuře, maskot sbírky Pomozte dětem, vás zve na charitativní akci plnou zábavy. Budete spolu putovat zahradou a vyzkoušíte si, jaký je život s hendikepem. Tento rok má podtitul Piknik s Kuřetem, a proto s každým splněným úkolem si naplníte piknikový košíček, který si odnesete domů. Těšit se můžete i na megabubliny, vystoupení kouzelníka či animoterapeuta – prasátko Chrochtu.

 • Slavnosti chleba

  7:03 do playlistu

  Slavnosti chleba
  Voňavý, křupavý, čerstvý, žitný a všelijaký jiný může být chléb – potravina, na které si pochutnávali už naši prapředkové. Na Slavnosti chleba se různého pečiva najíte do sytosti – péct se bude např. ve vojenské polní pekárně a do křupání vám budou hrát folklorní soubory dětí i dospěláků z jižní Moravy i ze Slovenska. Dobrou chuť!

 • Festival Kefír

  8:10 do playlistu

  Festival Kefír
  Hej všichni, už jste to slyšeli? Chystá se další bejbypunkový festival pro celou rodinu, a to znamená pořádně nadupané atrakce – kromě spousty kapel a divadel pro malé i velké si můžete užít čtení z festivalové postele, které obstarají známí herci, můžete se vyřádit na mičudové louce, zajezdit si na oslíkovi nebo se ukrýt do sledovacího posedu.

 • Strašidelní zámek DraXmoor

  9:36 do playlistu

  Strašidelní zámek DraXmoor
  Stará sýpka se proměnila na strašidelný zámek, ve kterém se projdete pohádkovým tržištěm a vyzkoušíte si svoji odvahu v několika patrech plných strašidel. Na úvod vás do strašidelné atmosféry vtáhne 3D film o místních čarodějnicích, navštívíte pravou upírskou hostinu, potkáte mluvící a hýbající se čarodějnice, projdete přes oživlý hřbitov a vyskakovat na vás budou příšery ze všech stran!

 • Mariánská sklářská pouť

  12:21 do playlistu

  Mariánská sklářská pouť
  Skleničky, vázy i sochy – vše se dá vyrobit ze skla, které umí být křehké, ale i pěkně tvrdé. V bývalé sklářské osadě v Jizerských horách najdete stánky s různými skleněnými výrobky, uvidíte ukázky starých řemesel, koncerty a pohádky Štěpánčina divadélka. Odvážlivci si mohou zkusit jízdu na koni nebo sjet lanovkou přes řeku Kamenici.

 • Filharmonici na pokračování

  13:04 do playlistu

  Filharmonici na pokračování
  Ouška nastavit, směřujeme do filharmonie. Ne však na žádný koncert vážné hudby, ale na veselé hraní a povídání si o nástrojích a hudbě. Dá se na fagot zahrát hladové břicho? A na klarinet páv? Je pikola manželka pikolíka? A dá se na zahradní hadici troubit jako na lesní roh? Vyzkoušíte si to sami, samozřejmě, s pomocí zkušených hudebníků.

 • Houbový park

  14:05 do playlistu

  Houbový park
  Kde letos poroste nejvíc hub? Těch pohádkových určitě v Houbovém parku! Kromě nich se tady ukrývá Ráj skřítků, přímo u hradu princezny Sáry. Tito Skřítci v noci pracují a přes den se stávají figurkami, které můžeme obdivovat v okolí jejich chaloupek. Cestou po parku narazíte na muzeum Fosílií. Mají zde originální dinosauří a mamutí kosti či žraločí a mosasauří zuby.

 • Jičín – město pohádky

  16:04 do playlistu

  Jičín – město pohádky
  Vydejte se s námi cestou i necestou do pohádky. V Jičíně ožije spousta filmových i divadelních pohádek, připraveny jsou tvůrčí dílny (např. animační dílna) a pro odvážné velká výzva pokusit se zdolat osmimetrovou lezeckou skálu uprostřed náměstí. A všechnu pohádkovou parádu zakončí výlet parním vláčkem do Českého ráje!

 • Daňkovské drakobraní

  16:52 do playlistu

  Daňkovské drakobraní
  Spousta ohně i zábavy bude na letošním drakobraní. Potkáte tu draky z celého světa, statečné rytíře, krásné princezny a jiné pohádkové bytosti. Připravili si pro vás pohádkové úkoly, veselé dílničky a pro nebojsy zase střelbu z luku a kuše. A chybět nebudou pohádky, tržiště či svět fantazie a kouzel!

 • Soutěž
 • Rekapitulace

Přehrát vše

Související