iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
7. 7. 2013
20:55 na ČT2

1 2 3 4 5

14 hlasů
5462
zhlédnutí

Celnice

Československý rozvod

Referendum — Můj proces s TGM

89 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Referendum

  7:31 do playlistu

  Referendum
  Ve slovenské obci Buzitka se výsledky parlamentních voleb 3× shodovaly s celoslovenským průměrem. Je to tedy vesnice, která zastupuje celoslovenský voličský průměr. Volí průměrný Slovák aspoň někdy v životě výhradně ve vlastním zájmu, anebo se radši přizpůsobí? Nad tím, jestli bylo tehdejší rozhodnutí o rozdělení Česka a Slovenska – o nás bez nás – dobré nebo zlé, se už dnes nikdo příliš nezamýšlí. Referendum v Buzitce ale ukázalo, jak by Slováci volili dnes.

 • Můj proces s TGM

  42:40 do playlistu

  Můj proces s TGM
  Jedna z nejvýznamnějších osobností v dějinách české kinematografie Jan Němec si i v rámci série Celnice myslí svoje. Na hranici reality a fikce, pamětnického i dětského pohledu, básnické i hravé poetiky jsme svědky žaloby na prezidenta Masaryka za to, že založil Československo. A Čechům se zde zase spílá za to, jaký si vytvořili prostřednictvím TGM prezidentský kult, jehož důkazem byla nedávná přímá volba, která navzdory své tristní podobě rozdělila národ.

 • Talkshow

  68:24 do playlistu

  Talkshow
  Proč a jak došlo k rozpadu ČSFR? O tom budou diskutovat senátorka Eliška Wagnerová, herec a bývalý politik Milan Kňažko a politický komentátor Marián Leško.

Přehrát vše