iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
30. 6. 2013
21:55 na ČT2

1 2 3 4 5

13 hlasů
8751
zhlédnutí

Celnice

Rodina byla základ státu

Rodina byla základ státu — Ježkovy voči

89 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Rodina byla základ státu

  8:00 do playlistu

  Rodina byla základ státu
  Setkání dvou skvělých českých filmařů - Roberta Sedláčka a Bohdana Slámy. Oba bilancují svůj přístup k rodině a svým způsobem i ke svým filmům. Dva zdánlivě odlišné přístupy k vlastním soukromým světům jako leitmotiv dokumentární úvahy o těch nejintimnějších vazbách, která mezi sebou máme.

 • Ježkovy voči

  44:59 do playlistu

  Ježkovy voči
  Rodina nebo kariéra? Jaký má dnes rodina smysl? Jak se mění rodina vlivem nových fenoménů, které ji ovlivňují? Snímek mladého talentovaného režiséra Miro Rema je zamyšlením jedenáctičlenné rodiny Ježových na téma rodiny jako základního sociálního modelu společnosti. Film díky otcovu koníčku pracuje i s bohatým rodinným videoarchivem. Postupně v čase sleduje stále více se rozrůstající rodinu. Prostřednictvím jednotlivých různorodých názorů všech jejích rodinných příslušníků vzniká mezigenerační obraz uvnitř rodiny věnující se tématům, které mají s rodinou úzkou spojitost: láska, život, smrt a víra.

 • Talkshow

  71:05 do playlistu

  Talkshow
  Žijeme v době rostoucího počtu rozvodů, životního stylu singles a klesající porodnosti. Zaniká rodina, nebo se jen mění její podoba? Jakou podobu mezilidského soužití můžeme do budoucna očekávat? O tom budou diskutovat feministka Olga Pietruchová, publicistka Saša Uhlová a pražský zemský rabín Karol Sidon.

Přehrát vše

Související