iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
22. 3. 2013
17:25 na ČT1

1 2 3 4 5

4 hlasy
5170
zhlédnutí

Abeceda ČT

N

Nemocnice na kraji města — Na plovárně — Neznámí hrdinové

25 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Nemocnice na kraji města

  1:00 do playlistu

  Nemocnice na kraji města
  Seriál Nemocnice na kraji města se začal natáčet v roce 1977. Protože tou dobou dobu vyšla Charta 77 a intelektuálové a lékaři nebyli pro tehdejší politické špičky vítaným seriálovým motivem, ještě před prvním natáčecím dnem nebylo jasné, jestli vedení tehdejší Československé televize souhlas dá nebo nedá. Hlavní roli primáře Sovy měl původně ztvárnit Karel Höger, dokonce s ním již byly natočeny téměř všechny exteriérové scény první série. V průběhu natáčení však zemřel a nahradil jej slovenský herec Ladislav Chudík. Další série vznikly ještě začátkem 80. let a v letech 2003 a 2008, to již s novým produkčním týmem, kde původního scénáristu Jaroslava Dietla nahradil Petr Zikmund a režiséra Jaroslava Dudka Hynek Bočan.

 • Na plovárně

  9:14 do playlistu

  Na plovárně
  Název pořadu Na plovárně je odvozen od původního místa natáčení, pražské Občanské plovárny. Se změnou jejího majitele se sice pořad přestěhoval do Clubu Avion, koncept ale zůstává. Rozhovory Marka Ebena a jeho hostů mohou diváci sledovat od roku 1999 dodnes. Výběr hostů podléhá užšímu konsenzu a každý v produkčním týmu má právo veta. „Já jsem vlastně nejvděčnější těm, co přišli zkraje, zejména pokud jde o zahraniční hosty. Ti Češi, tam máte aspoň nějaké kamarády a někoho znáte“ vzpomíná moderátor. „Ale ti zahraniční nevěděli nic.“

 • Neznámí hrdinové

  16:40 do playlistu

  Neznámí hrdinové
  Záměr natáčet cyklus Neznámí hrdinové se objevil v roce 2007 a vyvstal z potřeby tvůrců ukázat, že náš národ nebyl při různých událostech, které ho postihly během 20. století, jenom sehnutý, ale že se v něm našli lidé, kteří dokázali aktivně vzdorovat a bojovat za svobodu Československa. Série tedy přibližovala dějinné události na osudech konkrétních lidí, a to v celkem 126 dílech. Pořad se vysílal od ledna 2008 do prosince 2012 a dostal i několik ocenění, mezi nimi Cenu Andreje Stankoviče nebo cenu Elza.

Přehrát vše

Související