iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
19. 6. 2019
05:59 na ČT2

1 2 3 4 5

1 hlas
2982
zhlédnutí

Dobré ráno

Akt

Ondřej Kepka — Naháči u vody a bezpečné opalování — Hudební novinky — Striptýz na talíři — Holešovská regata — Lucie Redlová a Garde — Moravský psí den

další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

Přidejte svůj příspěvek

E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.

Vložením komentáře vyjadřujete souhlas s pravidly diskuse. Pokud tato pravidla nedodržíte, váš příspěvek může být upraven či smazán.

Sledujte diskusi emailem

Nahlašte nevhodný příspěvek

Pavlína C. 20.6.2019 19:02 (!) reagovat 19 + - 18

Bígl, hloupý pes ?

Asi toliko k hloupému psu, víc nemám co dodat :-)

https://www.youtube.com/watch?v=kNOdlIl0j8Q&t=13s

Romana Janíková 20.6.2019 19:01 (!) reagovat 24 + - 18

Omyl

Dobrý den. Bohužel v tomto případě si obě dámy pletou pojmy s dojmy. Psi se nehodnotí podle inteligence (hlouposti či chytrosti, ale podle cvičitelnosti. V tomto případě je jistě plemeno Beagle oříšek. Nejedná se o pracovní plemeno. Nefunguje na první dobrou a nelze ho cvičit drilem. Je vyšlechtěný na samostatnou práci v lese. Myslím, že pokud chtějí moderátoři udělat fundovaný úvod před seriózním příspěvkem, měli by si informace ověřit. Nevypouštět neověřené "pravdy". Kazí to hodnotu pořadu. :(

Tonda Kaczafírek 18.7.2019 9:03 (!) reagovat 3 + - 0

Otazka

A která olina se tak předvedla? Ostravská nebo ta ze Štatlu? Tipnul bych si blondýnu.

Šárka K. 20.6.2019 18:33 (!) reagovat 26 + - 16

Dobrý den,
nedá mi to, než reagovat na výrok paní moderátorky ohledně hlouposti bíglů. Toto plemeno chovám již přes 10 let a stále mě udivuje, omezení znalosti některých lidí jen na "jedna paní povídala". U veřejnoprávní televize bych očekávala, že bude objektivní, protože tímto výrokem nejen, že poškozujete plemeno, ale mnoho lidí, se tím, co vidí a slyší v televizi i řídí a bere to jako svatou pravdu. " přeci to říkali v televizi, tak to bude pravda".
V dnešní době lidé chtějí všechno hned a bez práce, jednoduché a bez zbytečných obtíží. A proto si vyhlédnou líbivé štěně bígla, to že nejsou ochotni a schopni naplnit potřeby tohoto plemene je věc druhá. Je to pes, který potřebuje zaměstnat hlavu, pokud to pán nedokáže pochopit, máme problém a odnáší to bígl s nálepkou hloupého psa.

Napadá mě příměr s blbou blondýnou, také určité zažité stigma, že?

Vzhledem ke svému zvýšenému prahu tolerance bolesti a bezkonfliktní neútočné povaze se i v dnešní době používá v laboratořích pro testování- šampony, vakcíny atd. Doporučila bych paní moderátorce dočasku nějakého takového bígla, aby viděla, co to dá práce socializovat takového psa.

Lucie Trpíková 20.6.2019 16:00 (!) reagovat 22 + - 17

Bígl není hloupý pes!

Dobrý den,m pobouřilo mě, jak mohl někdo vypustit z pusy, že je bígl hloupý pes. O bíglech se traduje zcela nespravedlivě celá řada blbostí!
Bígl je lovecký pes, nejmenší honič. Je lovecký pes podobně jako tolik oblíbení výmarští a maďarští ohaři například....a stejně jako tito ohaři je aktivní, samostatný a potřebuje se unavit prací, v jeho případě tedy bíglováním, čucháním si venku v terénu. Správně zaměstnávaný bígl, který má procházky, se doma mění v dekorativního plyšáka, který celou dobu spinká (většinou na gauči, v posteli nebo křesle). Venku poslouchá, někdy se sice na stopě trošku zapomene (nebo zacítí někde nějaký dobrý odpadek), ale obecně se dá říct, že spí moc rád doma pod peřinou. Miluje svého pána, nechá si absolutně všechno líbit od dětí i d dospělých. Právě proto se bohužel používá na testování kosmetiky i léků. Výzkumníci mu v laboratoři lijou šampon do oka, působí mu bolest, ale on na ně přesto oddaně kouká a olizuje jim ruku. Je to jeden z nejkrásnějších psů, je to výtečný parťák k dětem, které by v životě nekousl. Je zábavný, je žravý, ale rozhodně není hloupý!!!!!

Ondřej R. 20.6.2019 1:40 (!) reagovat 30 + - 6

zjistěte si prvně fakta, díky

Paní moderátorce bych vážně doporučil, aby si prvně zjistila fakta, než plácne první kravinu, která ji padne na mysl, protože jedna paní povídala...

Myslím, že nemluvím jen za chovatele, ale i za běžné majitele bíglů, když řeknu, že se očividně ta paní v životě nesetkala s bíglem, protože kdyby ano, tuhle hovadinu by si odpustila.

Upřímně řečeno mě až skoro už uráží, jak lidi jako ovce papouškují mylně zažitý názor, co v sobě nenese ani špetku pravdy a zaměňují tvrdohlavost a motivaci psa za blbost. Podle tohoto měřítka je tedy i půlka národa neskutečně hloupá.

A jestli má být host ve studiu osoba se znalostmi o psech, tak se mi pak chce brečet, že na takový blábol přikývne. Fakt neskutečný tohle. ČT, klesli jste u mě, dost hluboko. Měl jsem za to, že jste televize, která si alespoň při nejmenším zakládá na pravdivých faktech (a zjišťuje si je) a nepropouští do světa bludy, aby tím krmila další ovce.

Sofie B. 20.6.2019 12:36 (!) reagovat 17 + - 0

Bígl

pro paní moderátorku, my máme už druhého bígla a naopak bych řekla, že jsou to velmi inteligentní psi a jak píše Ondřej R.jako napřed si o tomto plemenu něco zjistěte a pak se dělejete chytru. S Ondřej R. souhlasím na 100 % a nenapsala bych to líp.