iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
25. 10. 2011
18:20 na ČT2

1 2 3 4 5

2 hlasy
2640
zhlédnutí

Ochránce

Problémy cizinců

26 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Problémy cizinců

  0:30 do playlistu

  Problémy cizinců
  Česká republika se pro ně stala domovem. Pracují tady, platí daně, vychovávají své děti. Přesto jsou české paragrafy proti nim. Problémy cizinců, které řeší ombudsman.

 • Nefunkční konzulát

  1:52 do playlistu

  Nefunkční konzulát
  Pan Vladimir z Ukrajiny má trvalý pobyt v České republice. Rád by u nás žil se svojí manželkou. Aby mohla požádat o vízum, musí kontaktovat konzulát ČR ve Lvově přes systém Visa Point. Ten ale nefunguje. Novomanželé se tak ocitli v úřednické pasti.

 • Účelový sňatek

  5:56 do playlistu

  Účelový sňatek
  Paní Markéta se zamilovala do Tunisana. Po svatbě ale novomanželovi úředníci neschválili vízum pro vstup do České republiky. Podle nich to byl totiž ukázkový příklad účelového sňatku. Manželé se proto se žádostí o pomoc obrátili na Kancelář veřejného ochránce práv.

 • Málo peněz na mateřské

  16:38 do playlistu

  Málo peněz na mateřské
  Ukrajinská rodina žije v Praze už několik let. Otec rodiny podniká a má v Česku povolení k trvalému pobytu. Jeho manželka po pěti letech legálního pobytu v České republice také požádala o jeho udělení. Ten jí ale úředníci zamítli - na mateřské dovolené totiž nevydělávala dost peněz. Zatímco manžel a dvouletý syn mohou zůstat, žena musí zemi opustit.

Přehrát vše

Související