iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
4. 10. 2011
18:20 na ČT2

1 2 3 4 5

3 hlasy
2839
zhlédnutí

Ochránce

Černé stavby sousedů

26 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Černé stavby sousedů

  0:32 do playlistu

  Černé stavby sousedů
  Když soused začne stavět, začínají mnohdy problémy. Co s černými stavbami vedle vašeho domku? Jaká máte práva ve stavebním řízení souseda?

 • Pozemek na cizím území

  1:33 do playlistu

  Pozemek na cizím území
  Manželé Pažičtí souhlasili s opravou střechy sousedního domu. Postupně ale zjistili, že plány stavby se změnily - sousedé se od původního projektu odchýlili a z přestavby se vyklubala celá nástavba. Manželé Pažičtí se proti tomu ohradili a spustil se tak úřednický kolotoč. Několik let trvalo, než bylo konečně vydáno pravomocné rozhodnutí - i s pomocí Kanceláře veřejného ochránce práv. Jak se z celého případu poučili?

 • Jak bude stavba vypadat?

  7:34 do playlistu

  Jak bude stavba vypadat?
  Také soused manželů Závůrkových rekonstruoval dům. Stavební dokumentace přestavby ale zůstala pro manžele tajemstvím. Domohou se práva do ní nahlédnout a zjistit, jak vlastně bude nakonec stavba vedle jejich domova vypadat?

 • Poškození cizí chalupy

  10:25 do playlistu

  Poškození cizí chalupy
  Černá stavba v podobě přestavby sousedního domu v řadové zástavbě zamávala životy manželů Škorňových. Nenávratně jim poškodila jejich mnohaletou vášeň - chalupu na jihu Moravy. O zbourání domu postaveného bez stavebního povolení manželé usilovali deset let. Nakonec úřady černou stavbu odstranily. Škorňovi se ale rozhodně jako vítězové necítí. Jejich chalupa, do které se chtěli na důchod přestěhovat, je díky narušené statice na odpis. Kde se stala chyba?

Přehrát vše

Související