iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
15. 12. 2013
10:00 na ČT2

1 2 3 4 5

1 hlas
2754
zhlédnutí

Ochránce

Ochrana osobních údajů — Snaha o záchranu domu před demolicí — Průtahy v dědickém řízení

25 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Úvod
 • Ochrana osobních údajů

  1:37 do playlistu

  Ochrana osobních údajů
  Možná se k vám před několika lety donesly informace o kauze takzvaného komanda společnosti ČEZ. Vše začalo údajným neoprávněným odběrem elektřiny, pokračovalo výcvikem podezřele akční skupiny, následným nátlakem, sledováním nebo videonahrávkami a skončilo kolotočem soudních řízení, který se dodnes ještě nedotočil. Pan Jaromír Volf je jedním z lidí, kteří se s nevybíravými praktikami dceřiné společnosti energetického giganta důkladně seznámili. A rozhodl se proti nim bojovat. Mimo jiné kvůli instalaci kamerových systémů a zveřejňování záznamů bez souhlasu.

 • Snaha o záchranu domu před demolicí

  8:50 do playlistu

  Snaha o záchranu domu před demolicí
  Klub za starou Prahu v čele s Kateřinou Bečkovou se snaží už několik let zabránit demolici nároží na Václavském náměstí, kde mimo jiné stojí dům neorenesančního charakteru. Jeho místo by ale dle představ bohatého investora měla zaujmout nová polyfunkční budova ozdobená moderním kabátem. To se zastáncům stávající podoby místa nelíbí hlavně kvůli zásadnímu narušení rázu památkové rezervace v centru hlavního města. Liknavý postoj magistrátu a ministerstva kultury zapříčinil, že se případ dostal i na stůl ombudsmana.

 • Průtahy v dědickém řízení

  16:58 do playlistu

  Průtahy v dědickém řízení
  Paní Tinka Marečková přišla v roce 2007 o manžela, když podlehl následkům přepadení v Rusku, kde dlouhou dobu podnikal. Nepříliš vřelé rodinné vztahy mezi vdovou a dětmi z předchozího manželství následně způsobily, že se značně zkomplikovalo dědické řízení. To se podle paní Marečkové i přes svou složitost táhne nepřiměřeně dlouho a způsobuje jí řadu problémů.

Přehrát vše

Související