iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
27. 2. 2011
10:55 na ČT2

1 2 3 4 5

28 hlasů
3192
zhlédnutí

Máte mě!

Rakovina kůže u koní — Agamy — Lymská borelióza u psů

14 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Rakovina kůže u koní

  0:45 do playlistu

  Rakovina kůže u koní
  V tomto díle vám v prvním příběhu představíme koně Maxe, který onemocněl rakovinou kůže. Jeho majitelé ovšem nechali nemoc vyrůst do obludných rozměrů, takže jeho zachránci řešili doslova rébus, jak mladého temperamentního koně zachránit. Kožní sarkoid je u koní nejčastější formou rakoviny kůže, která nemetastázuje. Zprvu vypadá jako bradavice. Včasná léčba je poměrně jednoduchá a vysoce úspěšná.

 • Agamy

  4:32 do playlistu

  Agamy
  V druhé reportáži uvidíte dvě agamy. Vousatou a kočinčinskou. Zjistíte, že společné mají pouze jméno. Jsou to rozdílná zvířata z různých koutů země. Agama kočinčinská potřebuje tropické vlhko a vodu, agama vousatá zase teplý pouštní píseček. Obě potřebují výhřevnou lampu a důležité je UVB záření. Jejich chov a rozmnožování jsou poměrně náročné. Terárium pro agamu kočinčinskou vyjde na 30 tisíc korun, náklady na bydlení agamy vousaté zhruba na polovinu. Agamy se dožívají 10-15 let.

 • Lymská borelióza u psů

  10:09 do playlistu

  Lymská borelióza u psů
  Třetí reportáž z veterinární kliniky varuje majitel psů před onemocněním, které přenášejí klíšťata – lymskou boreliózou. Může způsobit závažné onemocnění pohybového ústrojí – u starších psů jsou známy případy ochrnutí. Psi a kočky mají tu výhodu před lidmi, že pro ně existuje vakcína proti této nemoci. Dozvíme se také, že klíště, vyňaté do dvaceti čtyř hodin po zakousnutí, zpravidla nestihne zvíře ani člověka boreliózou nakazit. Tato neoblíbená potvůrka se své oběti může držet zakousnutá až 14 dní. Cena očkování je 600 korun – poprvé se musí vakcína podat 2× za sebou. V zimě a na jaře.

Přehrát vše