iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
5. 12. 2011
18:50 na ČT2

1 2 3 4 5

5 hlasů
2015
zhlédnutí

Kultura s Dvojkou

Edvard Munch v Centre Pompidou — Ostrava Borise Rennera — Vladimír Brunton v New Age Gallery — Mistrovství republiky ve slam poetry

12 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Edvard Munch v Centre Pompidou

  0:41 do playlistu

  Edvard Munch v Centre Pompidou
  Začátek týdne zahájíme v Paříži. Centre Pompidou představuje na sedmdesát děl slavného norského umělce Edvarda Muncha. Výstava nabízí jeho práci z nových úhlů pohledu, nezapomíná na umělecký vliv divadla, fotografie, kinematografie, které se za jeho života bouřlivě rozvíjely. O výstavu je velký zájem. Denně ji navštíví 3 až 4 tisíce lidí.

 • Ostrava Borise Rennera

  3:40 do playlistu

  Ostrava Borise Rennera
  Ať už Ostravu fotografuje ze střech, těžních věží nebo kilometr pod zemí, pokaždé jsou jeho snímky netradiční. Nová knížka fotografa Borise Rennera s názvem "Ostrava - malá procházka velkým městem" zachycuje proslulá i dosud neobjevená místa moravskoslezské metropole. Malý portrét fotografa přinášíme v další reportáži.

 • Vladimír Brunton v New Age Gallery

  6:37 do playlistu

  Vladimír Brunton v New Age Gallery
  Teď se tak trochu přeneseme do doby Josefa Sudka a Františka Drtikola. Postaru na velkoformátový fotoaparát s deskovým černobílým filmem fotí portréty i krajinu Vladimír Brunton. Dílo nevzniká na papíře, ale na plátně, takže někdy působí jako obraz. Výstava v pražských Kbelích v NEW AGE GALLERY potrvá do poloviny prosince.

 • Mistrovství republiky ve slam poetry

  9:44 do playlistu

  Mistrovství republiky ve slam poetry
  Mistrem republiky ve slam poetry - umění improvizace - je Jan Jílek z Olomouce. Publikum v brněnském klubu Fléda ocenilo jeho dva soutěžní texty jednoznačně nejvíc. Jílek v soutěži zvítězil už po druhé. Uvidíte na závěr.

Přehrát vše

Související