iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
10. 11. 2011
18:50 na ČT2

1 2 3 4 5

2 hlasy
987
zhlédnutí

Kultura s Dvojkou

Výstava Aleny Nádvorníkové — Hra Petra Weise Marat/Sade v Ostravě — Poslední český král a rakouský císař Karel I.

12 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Vzpomínka na Ivana Martina Jirouse
 • Výstava Aleny Nádvorníkové

  1:30 do playlistu

  Výstava Aleny Nádvorníkové
  Hned v úvodu Kultury s Dvojkou se podíváme do Českého centra v Paříži na retrospektivní výstavu Aleny Nádvorníkové. Jmenuje se Uvnitř a vně. Představuje díla členky české surrealistické skupiny od 60. let až do současnosti. Nádvorníková, výtvarnice, básnířka, historička a teoretička umění, se na konci 70. let provdala do Francie a v letech 1980-81 pobývala právě v Paříži. Současně s výstavou vydává také nakladatelství Arbor vitae její velkou dvojjazyčnou monografii.

 • Hra Petra Weise Marat/Sade v Ostravě

  5:22 do playlistu

  Hra Petra Weise Marat/Sade v Ostravě
  Národní divadlo Moravskoslezské přišlo se svou první činoherní premiérou letošní sezony. Hra Petra Weise s názvem Marat/Sade se na českých jevištích neobjevila dobrých dvacet let. Ostravské divadlo nyní nastudovalo inscenaci uváděnou po celém světě pod režijním vedením Janusze Klimszy. Název hry je složený ze dvou jmen historických postav - Jeana Paula Marata a Markýze de Sade.

 • Poslední český král a rakouský císař Karel I.

  8:31 do playlistu

  Poslední český král a rakouský císař Karel I.
  V těchto dnech se vrátil ze světa do kostela ve Staré Boleslavi kubistický relikviář - jediný svého druhu v Česku. Je v něm ukryta relikvie posledního českého krále a rakouského císaře Karla. Jeho osobnost a příběh je v českém historickém povědomí jedním ze stále bílých míst. Karel sídlil mimo jiné i na zámku v Brandýse nad Labem a staroboleslavský kostel často navštěvoval. Uvidíte v závěrečné reportáži Davida Vondráčka.

Přehrát vše

Související