iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
27. 5. 2011
20:50 na ČT2

1 2 3 4 5

4 hlasy
1119
zhlédnutí

Kultura s Dvojkou

Výstava Konec avantgardy? — Divadelní hra Válka profesora Klamma — Film Perfect Days — Festival Na jednom břehu

14 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Výstava Konec avantgardy?

  0:37 do playlistu

  Výstava Konec avantgardy?
  Konec avantgardy? - to je název rozsáhlé výstavy tvorby českých umělců z období od mnichovské dohody až ke komunistickému převratu, kterou uspořádala Galerie hlavníého města Prahy. Na ploše 1200 metrů čtverečních je k vidění kolem jednoho tisíce exponátů.

 • Divadelní hra Válka profesora Klamma

  4:24 do playlistu

  Divadelní hra Válka profesora Klamma
  Na jedné straně mlčící třída studentů, na druhé straně profesor literatury. Před rokem se na gymnáziu stala tragédie, která poznamenala životy všech. Z tohoto základního motivu vychází divadelní hra Válka profesora Klamma, která je už 10 let nejhranějším dramatem v Německu. Sólo pro jednoho herce teď nastudovalo divadlo Minor a s Klammem se vydává i do autentiteckého prostředí školních tříd.

 • Film Perfect Days

  7:25 do playlistu

  Film Perfect Days
  Režisérka Alice Nellis má teď rozhodně Perfektní dny. Zastihli jsme ji v divadle La Fabrika, jak se svými herci a ansáblem La Putyky právě natáčí film Perfect Days. Nellis už jednou stejný scénář připravila pro Divadlo Na zábradlí. Hlavní hrdinka příběhu má rozjetou televizní kariéru, byt, salon... Pouze dítě jí chybí.

 • Festival Na jednom břehu

  10:50 do playlistu

  Festival Na jednom břehu
  Ethno Chaos, experimentální folk nebo cikánskou hudbu z Marsu můžete, mimo jiné, slyšet na festivalu Na jednom břehu v Hradci Králové. Společným jmenovatelem žánrově odlišných kapel jsou autentické emoce a etnická paměť zpracovaná v hudbě. Výběr toho nejlepšího z české a evropské World Music vrcholí zítra v tradičním prostoru Letního kina.

Přehrát vše

Související