iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
10. 3. 2011
19:00 na ČT2

1 2 3 4 5

24 hlasů
1097
zhlédnutí

Kultura s Dvojkou

Dokument Kdyby mě zabili… — Hra Karola Sidona – Shapira — Výstavy fotografií v Artfoto — Festival Opera 2011

15 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Dokument Kdyby mě zabili…

  0:40 do playlistu

  Dokument Kdyby mě zabili…
  Ruskojazyčný organizovaný zločin se v naší zemi etabloval v devadesátých letech. Je úzce svázán se sítí agentů KGB a StB a s protagonisty bývalého režimu a s jejich ekonomickými zájmy. Bohužel je dnes už také hluboce spřízněn se současnou politickou a hospodářskou elitou České republiky. To v podstatě účelově znemožňuje nestranná policejní vyšetřování mafiánských zločinů a spravedlivá objektivní soudní rozhodnutí. Dnes už totiž nevíme, kdo je kdo. Nevíme jestli policista a soudce není zároveň zločinec, jak konstatuje jeden z účinkujících v dokumentu Jána Nováka Kdyby mě zabili... Reportáž k premiéře, kterou na ČT2 uvádíme dnes ve 20:20 hod.

 • Hra Karola Sidona – Shapira

  4:17 do playlistu

  Hra Karola Sidona – Shapira
  V divadle na Fidlovačce má dnes premiéru hra Karola Sidona - Shapira. Dramatik a pražský rabín ji napsal v roce 1972. Poprvé však mohla být uvedena až v roce 1990. Karol Sidon se inspiroval skutečným příběhem starožitníka, který v roce 1883 objevil v jeskyni u Mrtvého moře nejstarší biblické rukopisy, pocházející z 9. století před Kristem.

 • Výstavy fotografií v Artfoto

  8:17 do playlistu

  Výstavy fotografií v Artfoto
  Malá, sympatická galerie v centru Prahy Artfoto se druhým rokem věnuje výstavám obrazů a fotografií. Tentokrát její prostory zaplnily fotografie Tarase Kuščynského a jeho dcery Radky Cíglerové.

 • Festival Opera 2011

  11:41 do playlistu

  Festival Opera 2011
  Desátý ročník festivalu hudebního divadla Opera 2011 pokračoval vystoupením souboru Slezského divadla Opava. Ten ve Stavovském divadle uvedl biblickou operu Samson a Dalila francouzského skladatele Camille Saint-Saënse.

Přehrát vše

Související