iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
4. 7. 2011
14:30 na ČT2

1 2 3 4 5

40 hlasů
76208
zhlédnutí

Abeceda komunistických zločinů

Železná opona

Jiří Runkas chtěl na konci osmdesátých let ulétnout na svobodu v balónu. Někdo ho ale udal.

12 min | další Dokumenty »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

Přidejte svůj příspěvek

E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.

Vložením komentáře vyjadřujete souhlas s pravidly diskuse. Pokud tato pravidla nedodržíte, váš příspěvek může být upraven či smazán.

Sledujte diskusi emailem

Nahlašte nevhodný příspěvek

Milan Mach 73 let 5.12.2013 21:06 (!) reagovat 3 + - 6

Je neuveritelne ,jak bylo lehke po srpnove invazi

prejit na zapad bez rizika.moje stesti bylo,ze jsem uz z leta toho roku mel vyjezdni dolozku k OP.9 teho zari 1968 jsem v Breclavi sedl do pulnocniho rychliku do Bratislavy,tam jsemmusel cekat do rana na spojeni do Budapesti. Mym planem byla Jugoslavie kde byl mozny vstup na 48 hod vBudapesti jsem musel prejit na jine nadrazi odkud jezdily spoje do Jugoslavie, okolo 15 hod jsem vyjel smerem NOVI SAD pO prijezdu jsem byl znacne hladny a unaveny Nekdo na ulici me poradil zajit do restaurace na Rybarske ostrovy,tam jsem pozde vecer povecerel nejakou rybu za dolar a jeste za zbytek tretinku vina. Mezi partou ke ktere jsem si prisedl byl i cisnuk ,ktery me dal prespat v jeho pokoji. Rano jsem vysel na hlavni silnici a pokracoval stopem smerem ZAHREB na stesti me zastavil Srb,ktery vezl maso do Zahrebu.DO Zahrebu jsme dorazili v 22 hod.Chlapik me vylozil u nadrazi abych podle meho planu mohl pokracovat do Mariboru.Rano jsem odjel a cele dopoledne pesky na rakouskou hranici. v hospudce pred hranici me jeden dedousek poradil. kdyz videl ze hledam v mapach,prejit silnici preskocit prikop a za krovim uz bylo Rakousko.Nebyly zadne draty a za dva dalsi dny stopem a vlakem jsem byl v Vidni.Kdyz si predstavuji po 45 letech kdybych zustal v CR,tak me prechazi mraz po zadech, i kdyz od 89 teho roku si neodpustim na Moravu nekolikrat za rok zajet.Tehdy pred odchodem jsem si razil heslo:Kdyz se nepokusis nebudes vedet" a s tim pokracuji cely zivot,30 let jsem pracoval jako soukromny podnikatel 3 deti vystudovaly ne jako ja kdyz jsem nebyl prijat do skoly s oduvodnenim,ze nepracuji v CSM

k 7.12.2013 20:03 (!) reagovat 3 + - 2

Asanace

Aniž by jsem měl zájem se zastávat komunistů, nebyla vlastně Asanace krokem a vítězstvím pro občany jež chtěli začít v jiném státě a režimu? Bylo lepší střílení na čáře, uplácení převaděčů nebo být prostě režimu nepohodlným a jím umožněnou emigraci? Rozhodně toto beru za lepší řešení než procesy v padesátých letech. Všem úspěšným jež dokázali se uplatnit tak jako Novotná nebo Lendl či Nedomanský to přeji.

7.12.2013 21:10 (!) reagovat 1 + - 0

Příspĕvek byl smazán kvůli porušení pravidel diskuse.

Weigel 5.3.2013 17:05 (!) reagovat 11 + - 7

doba se nezměnila

Jeden Egyptský profesor který přednáší v USA a jinde ve světě někdy před 5 lety se chtěl podívat za dcerou která žije v České republice a z důvodu že je Egypťan mu česká cizinecká policie neudělila vízum.
Zejména v 50. letech přes hranice ze západu do ČSR pronikali zahraniční agenti, v té době tyto organizované protistátní skupiny v průměru zabíjeli ročně v průměru 30 příslušníků ozbrojených sborů či civilistů. Ve světě je zcela běžné že se hranice chrání proti pronikání nebezpečných živlů (Mexiko/USA, Izrael, Severní/jižní Korea).
Co má pak říkat rodina jednoho mexického rolníka kterého zastřelili severoameričtí pohraničníci jen proto že chtěl v USA pracovat aby uživil rodinu.

pan Johanes 26.8.2012 11:56 (!) reagovat 16 + - 18

...

OBLBOVÁNÍ OBČANŮ A SYSTEMATICKÉ VYMÝVÁNÍ JEJICH MOZKŮ V SOUČASNOSTI NEJEN DOSÁHLO, ALE DOKONCE PŘEKROČILO PŘEDLISTOPADOVOU PROPAGANDU ÚV KSČ.

Pravda 26.12.2011 22:46 (!) reagovat 19 + - 26

KSČ

Doufám že za pár let budou vysílat dokument Abeceda Kapitalistických zločinů! ale bude to muset mít 100 dílů aby se tam vešli všechny ty svinstva Tyranu.Taková lež tento dokument.

Normalni clovek 28.11.2011 0:24 (!) reagovat 15 + - 24

Ostuda Statu Ceskeho

Je to absolutne nechutne, ze system v dnesni tzv. "DEMOKRATICKE REPUBLICE" neni schopen dat do skolnich osnov pro mladou generaci tolika prikladu teroru, nasili, diskriminace, vrazd, kterych se dopustila strana a jeji velky pocet prisluhovacu. Stalin, Hitler a Mao meli toho tolik spolecneho - nehlede na to jestli byli extremisty pravicovymi ci levicaky. Zabijeli a terorizovali ve velkem. To, ze se Cesi nedokazali zbavit Komunisticke Strany a postavit ji ke zdi po tzv. Sametove Revoluci - tak jak Nemci a Francouzi to ucinili po 2. Svetove Valky s Nacisty je ostuda a nehoraznost - zlocin sam o sobe.Poustejte vice "Majora Zemana" a jeho prumernych - ideove rudych pripadu, vzdyt clovek se musi oblbovat. Samozrejme i Hollywood vyvazi do sveta plno idiotskych dilek a tudiz jen clovek vzdelany, citlivy je schopen rozlisit paskvil a propagandu od kvalitniho filmu, hry, knihy, kumstu vseobecne.

Alex2000 6.12.2011 0:55 (!) reagovat 11 + - 12

A jen vy...

A jen vy jste ten, co umí všechno správně rozlišit a ví kde je dobro a kde je zlo a máte na to patent. Samozřejmě i na to co je kvalitní a nekvalitní. A v neposlední řadě už máte ve všem tak jasno, že vám jistě každý závidí.

Související