iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
8. 12. 2012
16:29 na ČT24

1 2 3 4 5

3 hlasy
691
zhlédnutí

Kulturama

Dabing Street — Vlci u dveří — Spitfire Company a Lenka Dusilová — Kniha o Antonínu Dvořákovi

26 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Dabing Street

  0:56 do playlistu

  Dabing Street
  Divadelní událostí podzimu se stala premiéra nové hry Petra Zelenky v Dejvickém divadle. Režisér jí dal název Dabing Street a zachytil v ní hořký konec devadesátých let v české společnosti. Dobu, kdy skončila legrace, jak říká, zkoumá pohledem dabingového studia, kterému začíná boj o přežití. Hořkou komedii napsal na míru k dvacetinám této scény.

 • Vlci u dveří

  4:35 do playlistu

  Vlci u dveří
  „Deska byla v plánu, až dozraje čas a až budou písničky. Což je právě teď,“ řekl Dušan Neuwerth, producent a člen kapely Umakart o jejich novém albu Vlci u dveří. To vychází po osmi letech a venku je i první videoklip k písni Na hory. Ten jsme zároveň vybrali za Klip týdne. Novou desku Umakartu ale také osobně představí ve studiu Jaromír Švejdík a právě Dušan Neuwerth.

 • Spitfire Company a Lenka Dusilová

  16:09 do playlistu

  Spitfire Company a Lenka Dusilová
  Hudba a tanec se netradičně propojují v boxerské aréně. Nový multižánrový projekt uskupení Spitfire Company a zpěvačky Lenky Dusilové je o boji, vyčerpanosti, projevech Parkinsonovy choroby a kolapsu.

 • Kniha o Antonínu Dvořákovi

  22:39 do playlistu

  Kniha o Antonínu Dvořákovi
  Na závěr se z ringu přesuneme k literatuře. Pracovala na ní s přestávkami skoro čtyři roky, nová knížka od ilustrátorky Renaty Fučíkové mapuje život jednoho z nejslavnějších skladatelů Antonína Dvořáka. Ta má velikána představit především dětem, pro dospělé ale odkrývá i několik nevšedních detailů. Víc prozradí reportáž Ondřeje Moravce.

Přehrát vše