iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
3. 11. 2012
12:33 na ČT24

1 2 3 4 5

3 hlasy
857
zhlédnutí

Kulturama

James O´Barr — Ztohoven — Jan Švankmajer — Collegium 1704

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • James O´Barr

  0:50 do playlistu

  James O´Barr
  Prahu navštívil v rámci Komiksfestu James O´Barr, tvůrce legendami opředené Vrány. Kultovní grafický román napsal, aby se zbavil pocitu viny nad smrtí své snoubenky, kterou srazil opilý řidič. Autor nám v rozhovoru prozradil, že ani po 30ti letech pro něj Vrána není uzavřenou kapitolou.

 • Ztohoven

  4:28 do playlistu

  Ztohoven
  V roce 2003 udělali ze srdce Jiřího Davida nad Pražským hradem otazník. Asi největší ohlas umělecko-aktivistické skupiny Ztohoven měl zatím projekt Mediální realita, kdy v přímém přenosu České televize nechali v Krkonoších vybouchnout atomovou bombu. Na festivalu dokumentárních snímků v Jihlavě odhalili svoji identitu, když představili dokument s kafkovským názvem Občan K. Stejně tak ve studiu Kulturamy.

 • Jan Švankmajer

  14:20 do playlistu

  Jan Švankmajer
  Surrealismus není mrtvý. Živoucím důkazem tohot tvrzení je výtvarník a filmař Jan Švankmajer. A tak se nechte vtáhnout do jeho výstavy v pražském Domě u kamenného zvonu, kde vás provede osobně.

 • Collegium 1704

  19:50 do playlistu

  Collegium 1704
  Vůbec poprvé v novodobé historii umožnila Česká filharmonie jinému souboru mít vlastní abonentí řadu koncertů. Oním souborem je Collegium 1704, jedno z nejlepších světových těles interpretujících barokní hudbu. Víc už ve studiu s jejím uměleckým vedoucím Václavem Luksem.

Přehrát vše

Související