iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
24. 2. 2013
16:30 na ČT24

1 2 3 4 5

4 hlasy
2420
zhlédnutí

Turbulence

Etna chrlí lávu — Největší kluziště světa — Americké satelity — Pozorování halových jevů — Lavina v Západních Tatrách — Řeky a jezera hluboko pod ledem v Antarktidě — Srovnání zimních sezón — Kolik vody je ve sněhu?

15 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Mozaika

  0:21 do playlistu

  Mozaika
  Etna chrlí lávu ze svého jihovýchodního kráteru. V kanadském hlavním městě se bruslí na 8 km dlouhém kanálu Ridenau, mimochodem: je to největší kluziště na světě. Američtí meteorologové ve spolupráci s vládou USA řeší zásadní problém: jedna generace satelitů pomalu dosluhuje. Kdy se podaří nahradit stávající družice novými?

 • Rozhovor

  1:18 do playlistu

  Rozhovor
  Za co všechno vděčíme – kromě parádně vysněžených sjezdovek – sněhovým dělům? Fotky halových jevů, které můžeme díky ledovým krystalkům ze sněhových děl pozorovat častěji, než by bylo běžné, připravil Tomáš Tržický z České astronomické společnosti.

 • Týden ve světě

  6:21 do playlistu

  Týden ve světě
  Systém řek a jezer hluboko pod ledem v Antarktidě existuje – vědci ho objevili díky satelitům. Existuje pod silnou vrstvou ledu život? Tři vědecké týmy – britové, rusové a američané – pracují v extrémních podmínkách. Kdo přinese jako první důkazy? Zjišťovala Majka Odstrčilová.

 • Nebe nad Evropou

  7:28 do playlistu

  Nebe nad Evropou
  Lavina v Roháčské dolině v Západních Tatrách zasypala Ťatliakovu chatu. Podrobnosti od Milana Lizucha ze Střediska lavinové prevence v Jasné.

 • Klima pod lupou

  10:37 do playlistu

  Klima pod lupou
  Která zimní sezóna byla v Česku na sníh nejbohatší a kdy naopak bylo sněhu nejmíň? A kolik vody je ve sněhu uloženo? S klimatologem Lubošem Němcem točil Michal Žák.

 • Váš námět

  14:48 do playlistu

  Váš námět
  Tři nejlépe hodnocené fotografie – to je tradiční rubrika Turbulence. Třetí místo tento týden Matěj Grék a jeho cirkumzenitální oblouk, druhé místo Jiří Strašek – Švihov v zrcadle zimy. Vítěz týdne – Matěj Grék – nejvíc se Vám líbila jeho měsíční koróna. A výhled počasí na příští týden – obleva…

Přehrát vše